Cem Küçük'ten, Barış İnce'ye 'tehdit' davası

19.06.2018 14:39 GÜNCEL

Ülkedeki muhalif gazetecileri sürekli tehdit eden Cem Küçük'ün, BirGün'ü ve yazarlarını da hedef gösterdikten sonra kendisine yanıt veren Barış İnce'ye "beni tehdit etti" diyerek açtığı dava yarın görülecek.

BirGün Gazetesi Yayın Kurulu Üyesi Barış İnce, davayı Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Şaka gibi biliyorum ama 'tetikçi' olarak bilinen Cem Küçük'ü tehdit etmek suçlaması ile cuma günü hakim karşısına çıkıyorum' paylaşımıyla duyurdu.

"Gazeteyi, çalışanları hedef gösterdi, yalan yanlış algıyla lince yol açıyordu" diyen İnce, "Arkadaşlarımı korumaya çalıştım, kimseyi tehdit etmedim. Normalde bu tarz kişilerle muhatap olacak biri değilim. Yok hükmünde bir kişidir" ifadelerini kullandı.

Barış İnce, Twitter'dan şu paylaşımlarda bulundu:

NE OLMUŞTU?

BirGün Gazetesi Yayın Kurulu Üyesi Barış İnce, kendilerine yönelik olarak "PKK yanında saf tutmak neymiş göreceksiniz. Esad köpeği olmanın bedelini ödeyeceksiniz" diyen Cem Küçük'e tepki göstermişti. İnce, “Bizde bir tane bile PKK savunan bulamazsın. Ama bu iftiralarınla bir arkadaşımıza zarar gelirse, biz seni buluruz" demişti.

Cem Küçük sosyal medyada yaptığı paylaşımda, "Birgün gazetesi kapatılmalıdır. Hiçbir devlet aleni PKK ve türevi teröristleri savunan bir yayın organına müsaade etmez. Erk Acarer ve Barış Atay ettiğini tehditleri unutmayın. Bu devlet ve millet ettiğiniz lafları hukuk yoluyla size yedirecek. Beni tehdit eden Birgün yazarları... PKK yanında saf tutmak neymiş göreceksiniz. Esad köpeği olmanın bedelini ödeyeceksiniz" ifadelerine yer vermişti.


Küçük'ün paylaşımlarına tepki gösteren Barış İnce ise "Bizde bir tane bile PKK savunan bulamazsın. Ama bu iftiralarınla bir arkadaşımıza zarar gelirse, biz seni buluruz. Yanlış anlaşılmasın dostlar. Tıpkı Cem Küçük'ünkiler gibi sadece birer öngörü bunlar. Bize bir zarar gelirse o da zarar görür gibi geliyor" demişti.