birgün

21° PARÇALI BULUTLU

MEDYA 04.01.2021 18:46

Cem Yılmaz'ı hedef gösteren yandaş Takvim kendisiyle çelişti

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Takvim gazetesi, Sağlık Bakanı Koca'ya çağrı yapan Cem Yılmaz için 'Cem Yılmaz'ın dönemi bitti ama yalanı bitmedi! diyerek Milli Piyango'dan Varlık Fonu'na aktarılan 75 milyon liranın SMA hastası çocuklar için harcanılmasının istenilmesini eleştirdi. Takvim'in daha önce Arda Turan'ın SMA hastası Ali Ağum için destek kampanyasını haber yaptığı ortaya çıktı.

Cem Yılmaz'ı hedef gösteren yandaş Takvim kendisiyle çelişti

Milli Piyango yılbaşı çekilişinde satılmayan ve Türkiye Varlık Fonu'na aktarılan üç biletin ikramiye tutarı 75 milyon TL'nin SMA hastası çocuklar için kullanılmasına ilişkin kampanyaya birçok ünlü isim çağrı yaparken iktidar çevresinden tepkiler gelmeye devam ediyor.

Cumhuriyet'in aktardığı habere göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya çağrı yapan Cem Yılmaz için 'Cem Yılmaz'ın dönemi bitti ama yalanı bitmedi! SMA provokasyonuna meze oldu' şeklinde haber yapan Takvim gazetesi, geçtiğimiz aylarda futbolcu Arda Turan'ın SMA hastası Ali Ağum için katıldığı destek kampanyalarında IBAN numarası paylaşmasını haber yapmıştı.

İktidara yakınlığıyla bilinen Takvim bugün ise Milli Piyango'dan Varlık Fonu'na aktarılan 75 milyon liranın SMA hastası çocuklar için harcanılmasına ilişkin kampanyayı eleştirdi.

cem-yilmaz-i-hedef-gosteren-yandas-takvim-kendisiyle-celisti-824828-1.

cem-yilmaz-i-hedef-gosteren-yandas-takvim-kendisiyle-celisti-824829-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol