birgün

10° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 12.12.2018 11:32

Çerçioğlu: Kızılcaköylüler temiz ve güzel bir Aydın için mücadele ediyor

Çerçioğlu: Kızılcaköylüler temiz ve güzel bir Aydın için mücadele ediyor

BİRGÜN / İZMİR

Aydın Kızılcaköy köylülerinin topraklarını korumak için başlattığı direnişe sessiz kalmakla eleştirilen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan mesaj geldi.

#JEStineREST #Kızılcaköy etiketini de kullanarak sosyal medya hesabından açıklama yapan Çerçioğlu, memleketin havasına, suyuna, toprağına sahip çıkacaklarını belirtti.

Kızılcaköy köylülerinin, “Geleceğe güzel ve temiz bir Aydın bırakmak için mücadele” ettiklerini belirten Çerçioğlu, “Kızılcaköylü hemşehrilerime selam olsun” dedi.

Çerçioğlu’nun mesajı şöyle:

"Memleketimizin havasına, suyuna, toprağına sahip çıkacağız. Geleceğe güzel ve temiz bir Aydın bırakmak için mücadele eden Kızılcaköylü hemşehrilerime selam olsun. #JEStineREST#Kızılcaköy"

Hatırlanacağı gibi Kızılcaköy köylülerinden Leyla Çiyanşen, direniş çadırında yaptığı konuşmada, 100 gündür Belediye başkanını çağırdığını belirterek “Belediyeler nerede? Duyuyorlar mı? Kış uykusundalar mı? Belediye Başkanını 100 gündür çağırıyorum“ diye feryat etmişti.

ÖDP Bodrum İlçe Örgütü’de Çerçioğlu’nu Kızılcaköy direnişine sahip çıkmamakla eleştirmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız