birgün

6° AÇIK

Çeşme Cumhuriyet Meydanı’nda işgal kalktı deniz kenarı halka açıldı

BİRGÜN EGE 07.10.2022 11:14
Çeşme Cumhuriyet Meydanı’nda işgal kalktı deniz kenarı halka açıldı
Abone Ol google-news

BirGün EGE

Çeşme Belediyesi, ilçenin kalbinde yıllarca kaçak yapılar tarafından işgal edilen sahilde gerçekleştirdiği meydan düzenlemesinin son etabını tamamladı.

Meydan çalışmalarını tamamlayarak, Güneşlenme Terasları ile Cumhuriyet Meydanı’nı denizle buluşturdu. Toplam 1500 metrekare alanda, içerisinde 8 tane Anıt Zeytin Ağacı olan Güneşlenme Teraslarına ahşap koltuklar yerleştirildi.

Kompozit deck kaplama yapılan alanda çevre ve peyzaj düzenlemeleri yapıldı. Güneşlenme Terasları ile Cumhuriyet Meydanı’ndan artık denize girilebilecek. Çeşme Belediye şirketi ÇEŞTUR A.Ş bünyesinde açılan Teras Kafe ile de yurttaşlar Çeşme’de olmanın keyfine varacak.

Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, “Her şey söz verdiğimiz gibi… Cumhuriyet Meydanı’ndan vatandaşlarımız artık denize girebilecek. Teras Kafe’de 3 liraya çay, 6 liraya kahve içebilecek. Güneşlenme Teraslarımız Çeşmemiz’e çok yakıştı, hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun