birgün

18° AÇIK

Çeşme’de istihdam sorununa çözüm: 'Çeşme Kariyer'

Çeşme Belediyesi ilçedeki istihdam sorununu çözecek “Çeşme Kariyer” portalını hayata geçirdi. Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, bu uygulama ile iş arayanlarla, işverenleri bir araya getirerek, yurttaşlara iş imkanı sağlayacaklarını söyledi.

BİRGÜN EGE 27.12.2021 15:26
Çeşme’de istihdam sorununa çözüm: 'Çeşme Kariyer'
Abone Ol google-news

BİRGÜN EGE

Çeşme Belediyesi ilçedeki istihdam sorununu çözmek amacıyla belediye bünyesinde “Çeşme Kariyer” portalını hayata geçirdi. Cesmekariyer.com‘a başvuran mühendisten öğretmene, kasiyerden, hemşireye, satış elemanından sekretere kadar birçok kişi işverenle buluşturularak iş sahibi olabilecek.

Bu uygulama ile başvuruda bulunan kişiler personel arayan işverenlerle bu site üzerinden buluşabilecek. Yurttaşların iş arayışlarına yardımcı olmak amacıyla belediyenin hayata geçirdiği bu site iş arayan ve işveren arasında köprü olacak.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile bu uygulamayı hayata geçirdiklerini belirten Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, “Çeşme’de ciddi bir istihdam sorunu var. Kışın bir çok mekan kapalı, yazın ise nüfusumuz milyonları buluyor. Hem belediyede hem belediye şirketimiz Çeştur bünyesinde yüzlerce personele iş imkanı sağlamamıza rağmen ciddi bir istihdam sorunu yaşanıyor. Bu sebeple iş arayanlarla işverenleri bir araya getireceğimiz bu portalı hayata geçirdik” dedi.

“İŞKUR İLE PROTOKOL İMZALADIK”

Oran, “İŞKUR ile imzaladığımız protokolle hayata geçirdiğimiz Çeşme Kariyer portalı ile vatandaşlarımız evlerinden çıkmadan başvurularını yapabilecek ve ilçemizde bulunan iş imkanlarını görebilecek. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Çeşme Kariyer ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

ÇEŞME KARİYER NASIL KULLANILACAK?

İş arayan yurttaşlar, Çeşme kariyer web sitesine (https://cesmekariyer.com) aracılığıyla ücretsiz başvuru yapabilecek. Sisteme kayıt oluşturduktan sonra sistemdeki mevcut özgeçmişini güncelleyebilecek. Kolay bir şekilde özgeçmiş oluşturmayı sağlayan sistem sayesinde eleman arayan firmalar da özgeçmiş sorgulaması yapabilecek. Uygulamanın en önemli özelliği ise engelli vatandaşların sosyal hayatın bütününe ve iş gücüne katılımlarını sağlayarak, uygun koşullara sahip ortamlarda istihdam desteği sağlaması. Bu uygulamadan faydalanmak isteyen yurttaşlar https://cesmekariyer.com/web sitesini ziyaret ederek başvurularını yapabilecek.

cesme-de-istihdam-sorununa-cozum-cesme-kariyer-960461-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun