birgün

29° PARÇALI AZ BULUTLU

BİRGÜN EGE 02.06.2020 11:56

Çeşme Ilıca Plajı’na sosyal mesafe halatları çekildi

1 Haziran itibarı ile normalleşme sürecine giren Çeşme’nin Ilıca Plajı'na 6 metrekarelik sosyal mesafe halatları çekildi

Çeşme Ilıca Plajı’na sosyal mesafe halatları çekildi

BİRGÜN İZMİR

Türkiye’nin en güzel plajı seçilen Ilıca'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle 6 metrekarelik sosyal mesafe locaları oluşturuldu.

Çeşme Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yaklaşık bin 200 metre uzunluğuna sahip plajda çalışmaları sürdürdüyor. Normalleşme sürecinde sosyal mesafe kuralına uyarak, sahilllerde yeni bir düzenleme yapılacağını dile getiren Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, Koronavirüs nedeniyle birçok alanda talep ve tercihlerin değiştiğini belirtti.

“HAZIRLIKLARIMIZI TAMAMLADIK”

Ilıca Plajı'nı her yıl binlerce turistin ziyaret ettiğini belirten Başkan Oran, “Geçtiğimiz sezon yaklaşık 1,5 milyon misafir ağırladık. Bu sene koronavirüs kapsamında sosyal mesafeyi koruyacağımız sosyal mesafe locaları oluşturduk. Bir yanı 3 metre, diğer yanı 2 metreden oluşan bu locaların arasında ise 1,5 metre mesafe bulunuyor. Hazırlıklarımızı tamamlandık. 2020 Yaz Sezonu öncesi Türkiye’nin en güzel plajı seçilen Ilıca Plajımız başta olmak üzere bütün sahillerimizi temizledik ve vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla tatil yapabilmesi için sezona hazırladık” dedi.

cesme-ilica-plaji-na-sosyal-mesafe-halatlari-cekildi-738871-1.

“MAVİ VE KIRMIZI BAYRAĞIMIZI ALDIK”

Plajın bu yıl mavi bayrağın yanında “engelsiz plaj” anlamına gelen kırmızı bayrağı da aldığını belirten Başkan Oran, “Türkiye’nin incisi, Ege’nin gözbebeği Çeşme’de Koronavirüs dönemini sıkıntısız geçirdik. Mavi ve kırmızı bayraklı plajlarımızla vatandaşlarımızı her zaman olduğundan daha iyi hissettirmek için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da plaj zabıtamız var. Bu arkadaşlarımız sosyal mesafeye dikkat etmeyenlere gerekli uyarıları yapacak. Uymayanlar hakkında da işlem yapacaklar” diye konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız