birgün

15° AÇIK

GÜNCEL 31.08.2021 15:02

Çetin Doğan hastaneye kaldırıldı

Müebbet hapis cezasına çarptırılan 28 Şubat Davası sanıklarından dönemin Genelkurmay Harekat Başkanı emekli Orgeneral Çetin Doğan sağlık sorunları nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Doğan sağlık kontrolünün ardından tekrar cezaevine götürüldü.

Çetin Doğan hastaneye kaldırıldı

28 Şubat davası kapsamınd amüebbet hapis cezasına çarptırılan ve geçtiğimiz günlerde cezası onanarak cezaevine giren emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Çetin, hastanedeki tahlil, tetkik ve tedavisinin ardından tekrar cezaevine götürüldü.

Doğan'ın avukatı Hüseyin Ersöz, Twitter'dan yaptığı açıklamada, müvekkilini ziyaret etmek için İzmir Cezaevi'ne gittiğini ancak bugün de sağlık sorunları nedeniyle Yeşilyurt Katip Çelebi Devlet Hastanesi’ne sevk edildiğini öğrendiği söyledi. Ersöz, "Hastanede olması sebebiyle henüz görüşemedik fakat bu sürecin “etkilerden uzak” ilerlemesini önemsiyoruz" dedi.

Ersöz, 81 yaşındaki müvekkilinin sağlık sorunlarının gözardı edilmemesi gerektiğine dikkat çekti.

Ersöz, müvekkili Doğan'ın tedavisinin ardından cezaevine gönderildiğini ancak mesai bitimi nedeniyle görüşemediklerini söyledi. Ersöz'ün paylaşımı şöyle:

"Çetin Doğan bugün sabah saatlerinden itibaren, Adli Tıp sürecinin bir parçası olarak hastanede olduğundan, görüşemedik. Mesai saat 17’de bittiğinden ve hükümlü statüsündekilerle görüş mesai saatlerinde yapıldığından, görüşmemiz yarın sabaha kaldı. Kendisi şuan Cezaevi’nde."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol