birgün

11° AZ BULUTLU

GÜNCEL 15.11.2019 18:01

Çevirmen Özlem İlyas Tolunay yarın anılacak

Çevirmen Özlem İlyas Tolunay yarın anılacak

BirGün’e yaptığı çevirilerle destek veren, Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) üyesi çevirmen Özlem İlyas Tolunay, kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirişinin 5’inci yılında anılacak.

Tolunay için yarın saat 14.00’te Zincirlikuyu Mezarlığı’nda bulunan mezarı başında tören düzenlenecek.

ÖDP İstanbul İl Çrgütü tören için yaptığı çağrıda, “Üyemiz ve parti emekçilerinden Özlem İlyas Tolunay'ı kaybedişimizin 5. yılında Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabri başında anıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olan Tolunay çok sayıda kitap ve makaleyi Türkçe’ye çevirdi. Tolunay’ın en ünlü çevirilerinden biri de Isabel Fonseca’nın ‘Beni Ayakta Gömün’ kitabıydı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız