birgün

12° PARÇALI BULUTLU

Çevre Bakanı Kurum'dan gençlere: Dedelerinizin okla yaptığını sizler SİHA’larla yapacaksınız

2023’te ilk defa oy kullanacak 5 bin gençle bir araya gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Bizim el yordamıyla yaptıklarımızı sizler teknolojiyle, yapay zeka ile yapacaksınız. Dedelerinizin, atalarımızın okla, yayla yaptıklarını sizler İHA’larla, SİHA’larla yapacaksınız” dedi.

GÜNCEL 23.04.2022 21:37
Çevre Bakanı Kurum'dan gençlere: Dedelerinizin okla yaptığını sizler SİHA’larla yapacaksınız
Abone Ol google-news

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 2023 seçimlerinde ilk defa oy kullanacak olan 5 bin yeni seçmen ile “AK Gençlik İftarı”nda bir araya geldi.

Gittikleri her yerde gençlerle buluşarak ‘dertleştiklerini’ söyleyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Ne vakit gençlerimizle buluşsak, şu anda olduğu gibi bizi bir heyecan kaplıyor, içimiz kıpır kıpır ediyor. Hele hele, Cumhurbaşkanımızın gençlerimizle buluşmaları muhteşem güzelliklere sahne oluyor. Sizlerin sayesinde liderimizden; şiirler dinlemek, türküler dinlemek, hatıralar dinlemek şerefine erişiyoruz. Sizlere çok güveniyoruz. Nice güzel sabahlara, sizlerle uzanacağımıza yürekten inanıyoruz. Türkiye’nin aydınlık yarınları sizlersiniz. Bu milletin, bin yıllık hayallerine, hedeflerine bizleri ulaştıracak olanlar sizlersiniz. Şunu aklınızdan hiç çıkarmayın. Bu milletin bir hedefi var. O hedefi sizler omuzlarınızda yükselteceksiniz” diye konuştu.

“AFRİKA’YI KADERİNE TERK ETMEYECEKSİNİZ”

Gençlere ‘öğütler’ veren Bakan Kurum, sözlerine şöyle devam etti:

“Sizler bizden daha özgüvenli bir nesilsiniz. Sizler bugün itibariyle dünyada söz sahibi bir ülkenin şerefli vatandaşlarısınız. Bizim el yordamıyla yaptıklarımızı sizler teknolojiyle, yapay zeka ile yapacaksınız. Dedelerinizin, atalarımızın okla, yayla yaptıklarını sizler İHA’larla, SİHA’larla yapacaksınız. Dünyayı hayran bırakacak geleceğin akıllı kentlerini, geleceğin şehirlerini sizler inşa edeceksiniz. Medeniyetimizin şehirlerini, çarşılarını, hanlarını, hamamlarını, camilerini, külliyelerini sizler ihya edeceksiniz. Bu cennet vatanın, taşını, toprağını, havasını, suyunu, çevresini, doğasını; hasılı tüm servetini sizler muhafaza edeceksiniz. Dünyadaki tüm haksızlıklara karşı zulümlere sesi, buradaki gençlerimiz yükseltecek. Filistin davasını unutmayacaksınız, Afrika’yı kaderine terk etmeyeceksiniz.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol