birgün

6° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

EGE'DE BİRGÜN 04.01.2020 12:43

Çevre davalarından çekilen AKP’li Bergama Belediyesi, 2020 yılını ‘Çevre yılı’ ilan etti

Çevre davalarından çekilen AKP’li Bergama Belediyesi, 2020 yılını ‘Çevre yılı’ ilan etti

AYCAN KARADAĞ

AKP’li Bergama Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde kayyum ile yönetilen Koza Altın İşletmelerine karşı açmış olduğu çevre davalarından çekilmesini ardından yaptırdığı 2020 takvimlerinde Bergama’da çevre yılı olarak ilan etmesi dikkat çekti.

Bergama’da AKP’li Belediye’nin Çam fıstığıyla ünlü Kozak Yaylası’nda bulunan Kapukaya Köyü’nde açılmak istenilen maden ocağı ile ilgili görülen davadan çekilmesinin hala yakınları sürerken belediye tarafından hazırlanan 2020 takvimlerinde ‘2020 Bergama’da çevre yılı’ ‘Daha yeşil, daha temiz bir Bergama’da yaşamak için el ele’ yazıları tepki çekti. Bergamalı vatandaşlar, ‘Bergama’yı yok eden altın madenlerine karşı açılan davalardan çekilen belediye başkanı göstermelik çevreci başkan olmuş’ şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

cevre-davalarindan-cekilen-akp-li-bergama-belediyesi-2020-yilini-cevre-yili-ilan-etti-670636-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız