birgün

19° PARÇALI BULUTLU

EKONOMİ 29.12.2020 15:16

Ceyhan Belediyesi asgari ücreti 3 bin 100 TL yaptı

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, 2021 yılında belediye çalışanlarına verilecek asgari ücretin 3 bin 100 TL olacağını açıkladı.

Ceyhan Belediyesi asgari ücreti 3 bin 100 TL yaptı


Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, tüm belediye çalışanlarının 2021 yılında en az 3 bin 100 TL maaş alacağını kaydetti.

Başkan Erdem, çalışanların her zaman yanında olduklarını vurgulayarak, “Emekçi kardeşlerimiz gece-gündüz demeden Ceyhan halkına en iyi hizmeti sunmak için çalışıyor. Tüm çalışan ekip arkadaşlarımızı canı gönülden kutluyor, yeni yılda emekçi kardeşlerimize başarılarının devamını diliyorum. Almış olduğumuz bu kararın tüm çalışanlarımıza şimdiden hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

Asgari ücret 2021 yılı için brüt 3 bin 577 lira 50 kuruş, net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak belirlenmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol