birgün

20° AÇIK

GÜNCEL 18.10.2020 20:11

Cezaevi inşaatında göçük: 1 işçi hayatını kaybetti

Tekirdağ Muratlı yolu üzerinde bulunan cezaevi ek inşaatının kanalizasyon hattında meydana gelen göçükte 1 kişi öldü 1 kişi de yaralandı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Cezaevi inşaatında göçük: 1 işçi hayatını kaybetti


Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesi Gündüzlü Mahallesi’nde devam eden ek cezaevi lojmanı kanalizasyon hattında göçük meydana geldi.

Göçükte bir işçi toprak altında kalarak hayatını kaybetti. Olay yerine gelen AFAD ve sağlık ekipleri işçinin cansız bedeni toprak altından çıkardı.

Ölen işçinin adının Eşref Dere (52) olduğu belirtildi. Cumhuriyet savcısı olay yerinde incelemede bulundu.

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer de olaya ilişkin "Bugün saat 14:30'da Gündüzlü mahallesindeki Kapalı Cezaevi'nde devam eden su ve kanalizasyon çalışması sırasında göçük meydana gelmiş ve bir işçimiz hayatını kaybetmiştir. Konuyla ilgili yasal süreçler devam etmektedir. İşçimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum." açıklaması yaptı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız