birgün

15° AÇIK

Cezaevinde babasını ziyaret eden gazeteci Zeynep Kuray gözaltına alındı

ARŞİV 15.04.2015 13:52
Cezaevinde babasını ziyaret eden gazeteci Zeynep Kuray gözaltına alındı
Abone Ol google-news

ANF ve BirGün muhabiri Zeynep Kuray, Ankara Sincan Cezaevi'nde hükümlü olarak bulunan babası Sarp Kuray'ı ziyaret etmesinin ardından gözaltına alındı. Gazeteci Kuray yaklaşık beş saat sonra ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Ablası Sema Kuray ve Devrimci Halk Partisi Genel Başkanı Celal Özcan ile birlikte yaptığı ziyaret sonrasında gözaltına alınan Zeynep Kuray Sincan Fatih Karakolu'na götürüldü.

Kuray'ın gözaltına alınma gerekçesi olarak ise Yüksekova ile yaptığı bir haber gösterildi. Kuray hakkında açılan iftira davası ile ilgili ifadesini isteyen Yüksekova Mahkemesi zamanında ifadeye gelmediği gerekçesiyle zorla duruşmaya getirilmesine karar vermişti. 

Serbest bırakılmasının ardından DİHA'ya konuşan Kuray, "Yüksekova'da yaşanan bir yargısız olayıyla ilgili hazırladığım haberin ardından haberde ismi geçen polislerin şikayeti sonrası savcılık soruşturma başlatmış fakat, bana ifade için hiçbir tebligat gelmemesine rağmen hakkımda ifadeye gitmediğim için yakalama kararı çıkartılmış. İfademi verdim ve serbest bırakıldım" dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun