birgün

12° PARÇALI BULUTLU

Cezaevine nakledilirken “Acıktım” diyen mahkum, pideciden firar etti

Kastamonu'da bir suçtan dolayı hakkında tutuklama kararı verilen kişi cezaevine götürülürken acıktığını söyledi. Pide salonunda mola verildi. Tutuklu yemeğini yedikten sonra gittiği tuvaletin camından firar etti.

GÜNCEL 06.10.2022 07:14
Cezaevine nakledilirken “Acıktım” diyen mahkum, pideciden firar etti Fotoğraf: DHA
Abone Ol google-news

Kastamonu’nun Cide ilçesinde işlediği bir suçtan dolayı tutuklanan kişi, adli işlemler yapıldıktan sonra Kastamonu Cezaevine nakledilmek üzere jandarma gözetiminde cezaevi nakil aracıyla yola çıkarıldı.

CAMDAN ATLAYIP KAÇTI

İddiaya göre kısa süre sonra aç olduğunu belirten tutuklu, kendisini cezaevine götüren jandarma personelini ikna ederek, Cide’de hizmet veren bir pide salonuna getirildi. Burada yemeğini yiyen tutuklu, tuvalet ihtiyacını olduğunu belirterek lavabo izni istedi. Jandarma ekiplerinin bir anlık dikkatsizliğinden yararlanan tutuklu, yaklaşık 4 metre yükseklikteki camdan atlayarak izini kaybettirdi.

Yaşanan firar sonrası ilçede kolluk kuvvetleri tarafından geniş çaplı araştırma başlatıldı. Cide Kaymakamı Tuncay Karataş, ilçenin giriş ve çıkışında önlem alındığını belirterek, “Jandarma ve polis ekiplerimiz teyakkuz halindeler. Kısa süre içinde şahsı ele geçireceğiz” açıklamasında bulundu.

DHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol