birgün

2° PARÇALI AZ BULUTLU

AVRUPA 25.09.2020 13:47

Charlie Hebdo’nun eski binasının yakınında bıçaklı saldırı

Mizah dergisi Charlie Hebdo’nun eski binasının bulunduğu bölgede bıçaklı bir saldırgan 4 kişiyi yaraladı. Yaralılardan en az ikisinin durumunun ağır olduğu bildirildi. Saldırının hangi amaçla düzenlendiği henüz bilinmiyor.

Charlie Hebdo’nun eski binasının yakınında bıçaklı saldırı

Fransa'da IŞİD’ci cihatçıların düzenlediği katliama sahne olan mizah dergisi Charlie Hebdo’nun eski binasının bulunduğu bölgede bıçaklı bir saldırgan 4 kişiyi yaraladı. Saldırganın kaçtığı, yaralılardan üçünün durumunun ağır olduğu bildirildi.

Olay yerinden kaçan saldırgan için arama çalışmaları sürerken, saldırının hangi amaçla yapıldığı ise henüz bilinmiyor.

Polis, Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamayla Richard Lenoir bölgesinde müdahalede bulunduklarını duyurdu.

Şüpheli bir paketin de tespit edilmesiyle, polis tarafından kapatılan bölge genişletildi. İçişleri Bakanı Gerald Darmanin acil olarak bakanlığa dönerken, konuyla ilgili kriz masası kuruldu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol