birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

AVRUPA 25.09.2020 13:47

Charlie Hebdo’nun eski binasının yakınında bıçaklı saldırı

Mizah dergisi Charlie Hebdo’nun eski binasının bulunduğu bölgede bıçaklı bir saldırgan 4 kişiyi yaraladı. Yaralılardan en az ikisinin durumunun ağır olduğu bildirildi. Saldırının hangi amaçla düzenlendiği henüz bilinmiyor.

Charlie Hebdo’nun eski binasının yakınında bıçaklı saldırı

Fransa'da IŞİD’ci cihatçıların düzenlediği katliama sahne olan mizah dergisi Charlie Hebdo’nun eski binasının bulunduğu bölgede bıçaklı bir saldırgan 4 kişiyi yaraladı. Saldırganın kaçtığı, yaralılardan üçünün durumunun ağır olduğu bildirildi.

Olay yerinden kaçan saldırgan için arama çalışmaları sürerken, saldırının hangi amaçla yapıldığı ise henüz bilinmiyor.

Polis, Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamayla Richard Lenoir bölgesinde müdahalede bulunduklarını duyurdu.

Şüpheli bir paketin de tespit edilmesiyle, polis tarafından kapatılan bölge genişletildi. İçişleri Bakanı Gerald Darmanin acil olarak bakanlığa dönerken, konuyla ilgili kriz masası kuruldu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız