birgün

15° SİSLİ

KÜLTÜR SANAT 07.09.2020 09:20

Chill-Out mesafeyi korudu

Chill-Out Festival, 15’inci yılında önceki gece Garden Fiesta’da gerçekleştirildi.

Chill-Out mesafeyi korudu

Kültür Sanat Servisi

Bugüne kadar yerli / yabancı yüzlerce müzisyeni aynı sahnede buluşturan Chill-Out Festival Istanbul 2020, sahne önüne kurulan 2, 3 ve 4 kişilik kutular ile sosyal mesafe kuralları dikkate alınarak İstanbul'da düzenlenen ilk festival olma özelliğiyle tamamlandı. Katılımcılar gün boyunca müziği, açık havada eşsiz bir atmosferde, tamamen sosyal mesafe kurallarına uygun olarak maskeleriyle izledi.

Topladığı ‘eski dünya’ tınılarını modern hayata uyarlayan Menachem 26 ile gündüz saatlerinde başlayan festivalde izleyiciler sırasıyla; küçük çaplı girişimlerle başlayan müzikal yolculuklarını geniş kapsamlı performanslar serisine çeviren Mousike, Lounge FM ve Chill-Out Festival’in kurucusu Cantanca, oryantal, etnik ve ruhani sesleri eşsiz görsellerle birleştiren Majnoon ile coştular. Çok yakında yeni albümlerini yayınlayacak olan Baba Zula sahneye çıktığında alanda herkes dans ediyordu.

Festivalin kapanışını ise, elektronik müzikteki ‘estetik anlayışını’ sorgulayan müzik oluşumu Oceanvs Orientalis yaptı.

chill-out-mesafeyi-korudu-777834-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız