birgün

13° AÇIK

GÜNEY 19.04.2020 15:42

CHP belediyeleri yardım kolilerini dağıtmaya devam ediyor

Ceyhan Belediye başkanı Hülya Erdem evden çıkması yasak olan 65 yaş üzeri yurttaşlara yardım kolisi dağıttı

CHP belediyeleri yardım kolilerini dağıtmaya devam ediyor

Ceyhan Belediyesi, koronavirüs salgını sürecinde yurttaşların mağduriyet yaşamaması için sosyal yardımlarını yoğunlaştırdı. Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem ve Başkan Yardımcısı İlker Önük, 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı bulunan vatandaşların evlerini tek tek ziyaret ederek yardım kolisi dağıttı.

Ceyhan Belediyesi'nin koronavirüs nedeniyle oluşturduğu Derman Ekipler vasıtasıyla 65 yaş üzeri ihtiyaç sahiplerine yardım kolileri ulaştırıyor.

Koronavirüs salgının görüldüğü ilk günden bu yana 0850 305 01 53 numaralı çağrı merkezini arayan ihtiyaç sahiplerine destek olan Derman Ekiplere zaman zaman Belediye Başkanı Hülya Erdem de eşlik ediyor. İhtiyaç sahiplerinin evlerini tek tek dolaşarak sorunları yerinde tespit eden Başkan Erdem yardım kolilerini de kendi elleriyle teslim ediyor.

Önceki gün bazı CHP'li belediyelerin ücretsiz ekmek dağıtımları engellenmiş, daha önce de belediyelerin aşevlerinin banka hesapları bloke edilmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız