birgün

17° PARÇALI BULUTLU

ÖZEL 01.07.2019 09:14

CHP’de belediye zaferinin ardından ilk PM: Yerel seçimler masaya yatırılacak

Yenilenen İstanbul seçimiyle birlikte Türkiye genelinde 11’i büyükşehir, 10’u il olmak üzere toplam 252 belediye kazanan CHP’de, belediyelerin çalışmaları titizlikle takip edilecek. 23 Haziran’ın ardından yerel seçimlere dönük analiz çalışmasını sürdüren CHP’de, ilk değerlendirmenin yapıldığı Merkez Yönetimi Kurulu’nun ardından bugün toplanacak Genişletilmiş Parti Meclisi toplantısında da seçimler masaya yatırılacak. Genel merkezde düzenlenecek toplantıya Parti Meclisi […]

CHP’de belediye zaferinin ardından ilk PM: Yerel seçimler  masaya yatırılacak

Yenilenen İstanbul seçimiyle birlikte Türkiye genelinde 11’i büyükşehir, 10’u il olmak üzere toplam 252 belediye kazanan CHP’de, belediyelerin çalışmaları titizlikle takip edilecek.

23 Haziran’ın ardından yerel seçimlere dönük analiz çalışmasını sürdüren CHP’de, ilk değerlendirmenin yapıldığı Merkez Yönetimi Kurulu’nun ardından bugün toplanacak Genişletilmiş Parti Meclisi toplantısında da seçimler masaya yatırılacak.

Genel merkezde düzenlenecek toplantıya Parti Meclisi üyelerinin yanı sıra milletvekilleri ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri de katılacak. CHP Genel Başkan Yardımcıları, parti merkezinde saat 10.00’da başlayacak PM’de seçim sonuçlarının analizi içeren çeşitli sunumlar yapacak.

CHP’li milletvekilleri, hem 31 Mart hem de 23 Haziran öncesinde mahallelerde yaptıkları seçim çalışmalarını ve bu mahallelerdeki seçmen profilini, PM toplantısında partililere anlatacak. Seçimlerde kazanılan 252 belediyenin bir daha kaybedilmemesi için yapılması gereken tartışmalar da PM’de ele alınacak. “Muhafazakar ve milliyetçi seçmenle kurulacak diyalog” da PM’nin önemli günden başlıklarından biri olacak.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol