birgün

23° AZ BULUTLU

SİYASET 15.02.2020 15:19

CHP’de çok adaylı Ankara Kongresi

CHP’de çok adaylı Ankara Kongresi

Hüseyin Şimşek

37’nci Olağan Kurultay kapsamında bugüne kadar 30 il kongresini yapan CHP’de Ankara İl Kongresi yarın gerçekleştirilecek.

Kılıçdaroğlu’nun “Tek aday olursa memnun olurum” sözlerinin ardından kongreler büyük oranda tek adayla gerçekleştirilirken, Ankara’da ise 2 isim il başkanlığı için yarışacak.

Ankara İl Kongresi, yarın saat 10.00’da Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Kongrede mevcut il başkanı Rıfkı Güvener aday olmayacak. İl başkanlığı koltuğu için iki isim yarışacak. Parti Meclisi üyesi Ali Hikmet Akıllı ve eski Gençlik Kolları Başkanı Ayhan Yalçınkaya il başkanlığı için adaylığını
açıkladı.

Parti üyesi Umut Akdoğan’ın ise aday olup olmayacağına son anda karar vereceği bildirildi. Ankara ile birlikte Mersin İl Kongresi’nde de iki aday yarışacak. Yarın yapılacak kongrede, belediye başkanlarının desteğini alan mevcut İl Başkanı Adil Aktay, yeniden adaylığını açıkladı. Aktay ile birlikte Alptekin Eser de yarışacak.

CHP’nin 23 Şubat’ta Adana’da gerçekleştireceği kongrede il başkanının yanı sıra 30 kurultay delegesi belirlenecek. Görevini vekaleten yürüten mevcut İl Başkanı Mehmet Çelebi'nin ismi üzerinde mutabakat sağlandığı öğrenilirken avukat Hüseyin Kılınç da il başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız