birgün

22° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 20.12.2018 11:31

CHP’de İzmir adayı için gözler 4 Ocak’taki PM’de

CHP’de İzmir adayı için gözler 4 Ocak’taki PM’de

cukurda-defineci-avi-540867-1.

BirGün/Ankara

CHP Parti Meclisi aralarında İzmir, Mersin, Bursa gibi büyükşehirlerin de bulunduğu yeni belediye başkan adaylarını belirlemek üzere 4 Ocak’ta toplanacak.

18 Aralık’taki toplantıda aralarında Ankara, İstanbul, Adana, Antalya önemli büyükşehirlerin de bulunduğu iller ile bazı ilçelerde 31 Mart’ta yarışa katılacak 212 adayı belirleyen Parti Meclisi, kalan adaylar için 4 Ocak’ta yeniden toplanacak.

PM’nin 4 Ocak’taki toplantısında parti yönetimi ile yeniden aday olmayacağını açıklayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu arasındaki görüş ayrılığı nedeniyle en sona bırakılan İzmir adayının netleştirilmesi bekleniyor.

Toplantıda, özellikle büyükşehirlerdeki metropol ilçelerle ilgili isimlendirmenin sonuçlandırılamayacağı, PM’nin ilerleyen günlerde yeniden toplanacağı belirtiliyor.

CHP'de şimdiye kadar 464 belediye başkan adayı belli oldu. İlk önce 252 belediye başkan adayını belirleyen CHP, son Parti Meclisi toplantısında da 212 adayı daha belirledi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız