birgün

17° PARÇALI BULUTLU

CHP'den 3 maddelik yeni CNN Türk çağrısı: Youtube ve Instagram da dahil edildi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, partisinin CNN Türk hakkında aldığı boykot kararı hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

SİYASET 06.02.2020 22:43
CHP'den 3 maddelik yeni CNN Türk çağrısı: Youtube ve Instagram da dahil edildi
Abone Ol google-news

CHP'li Tuncay Özkan, CNN Türk hakkında boykot kararı alındığını açıklamasının ardından CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CNN Türk hakkında bir çağrıda daha bulundu.

Özgür Özel'in 3 maddelik çağrısının ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan yaptığı yeni açıklamada, "Saray'dan yana olanları Youtube ve Instagram'da da takipten çıkalım... #CNNTürkBoykot" ifadelerini kullandı.

Özel, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı çağrıda şu ifadeleri kullandı:

Partimiz, CNN Türk’ü boykot kararı aldı Bu karara destek için sözümüze değer veren herkesi

1- @cnnturk sosyal medya hesaplarını takibi bırakmaya

2- CNN Türk yayınlarını izlememeye

3- Bu kanala destek veren kişilerle, kurumlarla, firmalala aralarına mesafe koymaya çağırıyorum"

Youtube ve Instagram hesapları da boykota dahil

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan'ın bugün yaptığı açıklamayla başlayan 'CNN Türk' boykotu Youtube ve Instagram hesaplarına da sıçradı.

CHP'li Tuncay Özkan, CNN Türk hakkında yaptığı yeni açıklamada, "Saray'dan yana olanları Youtube ve Instagram'da da takipten çıkalım... #CNNTürkBoykot" dedi.

NE OLMUŞTU?

CHP’nin CNN Türk'ü boykot etme kararı almasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CNN Türk'te programlara katılmama kararı almıştı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, parti yönetiminin aldığı karar doğrultusunda bundan böyle CNN Türk ekranlarında yer almayacaklarını söylemişti.

Seçmenlerinden de CNN Türk’ü izlememelerini isteyen Özkan, “Seçmenlerimiz de izlemesin, çocuklarına izletmesin” demişti.

CHP PM Üyesi Eren Erdem, CHP'nin boykot kararı hakkında yaptığı açıklamada "Cumhuriyet Halk Partisi resmi kararıdır: “Hiçbir partilimiz CNNTURK ekranlarına çıkmayacak, hiçbir partilimizin CNNTURK izlememesini istiyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç ise sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan, "CNN-Demirören kanalı ve kepaze yayınları ile ilgili daha önce birkaç defa eleştiri ve tesbitlerimi ifadede etmiştim. Şimdi alın kanalınızı hayrını görün" diye yazmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol