birgün

5° PARÇALI AZ BULUTLU

CHP’den belediyelere beslenme çantası talimatı

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Seyit Torun, partili belediyelere beslenme sorunu yaşayan öğrenciler için “beslenme çantası” hazırlamaları talimatı verdiklerini duyurdu. AKP’ye de çağrı yapan Torun, “İktidara çağrımızdır; Meclis’te reddettiniz ama sakın ola belediyelerimizin bu hizmetine de engel olmaya kalkmayın” dedi.

GÜNCEL 06.12.2022 12:40
CHP’den belediyelere beslenme çantası talimatı Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, TBMM’de AKP ve MHP oylarıyla reddedilen öğrencilere beslenme desteği verilmesi önergesini hayata geçirmek için belediyelere talimat verdiklerini açıkladı.

Torun, CHP'li belediyelere gönderdiği yazıda; “CHP olarak iktidarda olmasak bile çocuklarımızın beslenme sorununa karşı elimizi taşın altına koyuyor ve çözüm üretiyoruz. Kanayan bir yarayı kapatmak için harekete geçiyoruz. Evladının çantasına beslenme koyamayan anneler için, arkadaşlarının arasında kuru ekmekle öğün geçiren yavrularımız için yola çıkıyoruz... İktidara çağrımızdır; Meclis’te reddettiniz ama sakın ola belediyelerimizin bu hizmetine de engel olmaya kalkmayın" ifadelerini kullandı.

“YENİ BİR SEFERLİK BAŞLATMANIN GEREKLİLİĞİ DOĞMUŞTUR"

Torun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısı üzerine partili tüm belediye başkanlarına gönderdiği yazıda “Ülkemizde uzun süredir devam eden ekonomik buhran, tüm vatandaşlarımızı derin bir yoksullukla karşı karşıya bırakmıştır. Bu tablonun en ağır hali ise çocuk yoksulluğudur. İktidarın bu konudaki eylemsizliği çocuklarımızın beslenme hakkına erişimini zorlaştırmaktadır. Bu kapsamda; partimiz tarafından okullarda bir öğün ücretsiz yemek verilmesi yönündeki önerimiz, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Cumhur İttifakı tarafından reddedilmiştir. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısıyla, ihtiyaç sahibi öğrencilerimize belediyelerimizce günde bir öğün sağlıklı besin desteği verilmesi konusunda, yeni bir seferberlik başlatmanın gerekliliği doğmuştur. Çocuklarımıza beslenme yardımında bulunan belediyelerimizin projelerinin diğer belediyelerimizde de yaygınlaştırılması konusu üzerinde hassasiyetle durulması önemlidir” dedi.

“KANAYAN BİR YARAYI KAPATMAK İÇİN HAREKETE GEÇİYORUZ"

Torun, AKP’ye de çağrıda bulunarak “Kanayan bir yarayı kapatmak için harekete geçiyoruz. Evladının çantasına beslenme koyamayan anneler için, arkadaşlarının arasında kuru ekmekle öğün geçiren yavrularımız için yola çıkıyoruz. Şu anda birçok belediyemiz bu hizmeti veriyor. Biz bu hizmeti tüm belediyelerimizde yaygınlaştırmak için çalışıyoruz. İktidara çağrımızdır; Meclis’te reddettiniz ama sakın ola belediyelerimizin bu hizmetine de engel olmaya kalkmayın” ifadelerine yer verdi.

(ANKA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol