birgün

14° AÇIK

GÜNCEL 27.10.2021 19:12

CHP'den Erdoğan'a tepki: Er meydanından kaçma Erdoğan, geliyor gelmekte olan

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşma sırasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Çubuk'ta uğradığı linç girişiminin görüntülerini izletmesine, CHP sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

CHP'den Erdoğan'a tepki: Er meydanından kaçma Erdoğan, geliyor gelmekte olan

CHP, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin grup toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Çubuk'taki linç girişimi görüntülerini izletmesi ile ilgili olarak "AKP Genel Başkanı, bu videoyla azmettiricisi olduğu suçları üstlenmiştir" açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşma sırasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Çubuk'ta uğradığı linç girişiminin görüntülerini izletmişti. CHP’nin sosyal medya hesabından, Erdoğan’ın izlettiği videodan bir bölüm paylaşıldı. Paylaşımda, şu mesaj verildi:

"Bugün, partisinin grup toplantısında, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik linç ve saldırı görüntülerini izleten AKP Genel Başkanı, bu videoyla azmettiricisi olduğu suçları üstlenmiştir. Er meydanından kaçma Erdoğan, geliyor gelmekte olan!"

Savaş meydanlarında kurulan Cumhuriyet Halk Partisi, Kuvayi Milliye'nin özüdür. Partimiz de liderimiz de tehditlere boyun eğmez! Bu ahlaksızlığı aynen iade ederiz. Yüreğin yetiyorsa, kendi seçeceğin bir kanalda Genel Başkanımız'ın karşısına çık Recep Tayyip Erdoğan"