birgün

21° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 13.08.2020 14:07

CHP'den İnce'ye sert yanıt geliyor

Memleket Hareketi başlatacağını açıklayan Muharrem İnce'ye yönelik olarak CHP'den sert bir açıklama geleceği öne sürüldü. Öte yandan İnce'nin disiplin kuruluna 'şimdilik' verilmeyeceği öğrenildi.

CHP'den İnce'ye sert yanıt geliyor

Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, 4 Eylül'de 'Memleket Hareketi'ni başlatmak üzere yola çıkacağını açıklayan Muharrem İnce'nin, CHP'ye dönük eleştirilerine sert bir yanıt geleceğini ileri sürdü.

Öztürk, 'son dakika' anonsuyla yayınlanan haberinde şunları kaydetti:

"Muharrem İnce'nin CHP yönetimine dönük eleştirilerine CHP Genel Merkezi'nden bugün sert bir karşılık verilecek. Özellikle İnce'nin cumhurbaşkanlığı seçim gecesine ilişkin iddialarına, genel merkezinin cevabında İnce'nin kendilerine teşekkür ettiği basın toplantısı da hatırlatılacak. CHP'nin, İnce'nin bundan sonra yapacağı eleştirilere cevap vermeyeceği de öngörülüyor. Bu açıklamanın ilk ve son olacağı öğrenildi."

Öte yandan parti kaynaklarından öğrenilene göre CHP, Muharrem İnce'yi disiplin kuruluna sevk etmeyecek. Disiplin Kurulu kartını elinde tutacak olan CHP Genel Merkezi, bu kartı kullanmak için İnce'nin Sivas'ta yapacağı açıklamalara bakacak.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız