birgün

25° AZ BULUTLU

GÜNCEL 28.12.2019 19:10

CHP'den Kanal İstanbul için CİMER üzerinden itiraz yöntemi videosu

CHP'den Kanal İstanbul için CİMER üzerinden itiraz yöntemi videosu

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel Kanal İstanbul için yurttaşların, CİMER üzerinden nasıl itirazda bulunabileceğine ilişkin bir video paylaştı.

Türkiye Mimar Mühendis Odaları Birliği (TMMOB) İstanbul İl Koordinasyon Kurulu, yurttaşlara Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na dilekçe yazarak itiraz etme çağrısında bulunmuştu.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin (TMMOB) projenin iptali için hazırladığı dilekçeyi edinen yurttaşların uzun kuyruklar oluşturduğu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı il müdürlüklerinin ardından, CHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel itirazların, CİMER üzerinden nasıl yapılacağı konusunda hazırlanan videoyu sosyal medya hesabından paylaştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız