birgün

22° AÇIK

GÜNCEL 17.04.2021 19:20

CHP'den kanun teklifi: Bayram ikramiyeleri 1500 lira artı enflasyon farkı olarak düzenlensin

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis Başkanlığına "sosyal refah kanun teklifi" sunduklarını kaydetti. CHP'li Engin Altay, kanun teklifinde, "En düşük emekli maaşının asgari ücret sınırında olmasını ve bayram ikramiyelerinin 1500 lira artı enflasyon farkı olarak düzenlenmesini teklif ettiklerini" belirtti.

CHP'den kanun teklifi: Bayram ikramiyeleri 1500 lira artı enflasyon farkı olarak düzenlensin

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis Başkanlığına sundukları "sosyal refah kanun teklifinde", "Asgari ücretten vergi alınmamasını, en düşük emekli maaşının asgari ücret sınırında olmasını ve bayram ikramiyelerinin 1500 lira artı enflasyon farkı olarak düzenlenmesini" teklif ettiklerini bildirdi.

Altay, CHP Grup Başkanvekilleri olarak TBMM Başkanlığında sundukları Gelir Vergisi Kanunu ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'ne ilişkin açıklama yaptı.

Ramazan ayında olunduğuna, bayramın yaklaştığına işaret eden Altay, emeklilerin, asgari ücretlilerin kara kara düşündüğünü belirtti.

CHP'nin üç grup başkanvekili olarak "sosyal refah paketi" şeklinde kanun teklifi hazırladıklarını anımsatan Altay, "Asgari ücretten vergi alınmamasını, en düşük emekli maaşının asgari ücret sınırında olmasını ve bayram ikramiyelerinin 1500 lira artı enflasyon farkı olarak düzenlenmesini teklif ettik. Umarım bayrama giderken AK Parti ve Erdoğan da aklını başına alır, emeklileri daha çok incitmek istemez. Bayramda emeklilerimiz, torunlarına gönül rahatlığıyla üç kuruş harçlık verip eve iki kilo şeker alabilirler." diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol