birgün

3° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 26.11.2020 18:23

CHP'den Katar ile yapılan anlaşmalara tepki: Oldu olacak Türkiye'nin tapusunu da Katar'ın üstüne yapın!

Erdoğan ile Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'nin imzaladığı ve aralarında Borsa İstanbul'un yüzde 10'luk hissesinin satıldığı anlaşmaya CHP'den tepki geldi. Faik Öztrak, "Oldu olacak Türkiye'nin tapusunu da Katar'ın üstüne yapın" dedi.

CHP'den Katar ile yapılan anlaşmalara tepki: Oldu olacak Türkiye'nin tapusunu da Katar'ın üstüne yapın!

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'nin Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda imzaladığı ve aralarında Borsa İstanbul'un yüzde 10'luk hissesinin satıldığı anlaşmaya Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) tepki geldi.

Erdoğan ve Al Sani'nin Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda baş başa ve heyetler arası görüşmelerinin ardından çeşitli anlaşmaların imza törenine geçildi. Erdoğan ve Al Sani'nin huzurunda iki ülke arasında 10 anlaşma imzalandı.

Burada, Türkiye Varlık Fonu (TVF) ve Katar Yatırım Otoritesi (QIA) arasında Borsa İstanbul'un yüzde 10'luk payının QIA’ya devri için anlaşmaya varıldı.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Sakarya Tank Paleti verdiler, Yetmedi Kanal İstanbul arazilerini peşkeş çektiler Yetmedi Katarlı yayıncıya 300 milyon TL kıyak çektiler Yetmedi Şimdi Borsa'nın %10'unu Katar'a veriyorlar. Oldu olacak Türkiye'nin tapusunu da Katar'ın üstüne yapın!!!" diyerek tepki gösterdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız