birgün

12° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 30.07.2021 22:51

CHP'den Konya'daki katliama tepki: Düpedüz faşizm bu

Konya'da daha önce ırkçı saldırıya uğrayan Kürt ailenin evine yönelik silahlı saldırıda 7 kişinin katledilmesine CHP'den tepki geldi. CHP'li Özgür Özel 'Katliamı kınıyorum" dedi, CHP'li Murat Bakan ise "Düpedüz faşizm bu" ifadelerini kullandı.

CHP'den Konya'daki katliama tepki: Düpedüz faşizm bu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Konya'da daha önce ırkçı saldırıya uğrayan Kürt ailenin evine yönelik silahlı saldırıda 7 kişinin katledilmesine tepki gösterdi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "İktidar partisini kutuplaştırıcı dilinden vazgeçmeye davet ediyorum" dedi. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan ise, "Düpedüz faşizm bu" ifadelerini kullandı.

Konya'da önce ırkçı saldırıya uğrayan Kürt ailenin evine yönelik silahlı saldırıda 7 kişi katledildi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, katliama ilişkin yaptığı açıklamada, "2,5 ay önce saldırıya uğrayan Dedeoğlu ailesinden 7 kişi vahşice katledildi. Saldırının ırkçı saiklerle işlenmiş olma ihtimali, konuyu titizlikle ele almamızı gerektiriyor" dedi. Özel, "Katliamı kınıyor, iktidar partisini kutuplaştırıcı dilinden vazgeçmeye davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan ise, "Konya Meram’da 12 Mayıs’ta saldırıya uğrayan aile 24 yıldır o mahallede oturuyormuş. Saldıranlar tahliye edilmiş ve o aileyi katlettiler. 7 insan, 7 can ! Komşusunu katletmek hangi kitapta yazar? hangi öğreti sizi bu hale getirdi? #KonyadaKatliam" dedi.

Bakan, şunları söyledi: "Ailenin genç ferdi, ‘abla biz çok korkuyoruz’ demiş bunu duyunca daha da üzüldüm nerede komşuluk hukuku? Nerede büyük insanlık ? Nerede Anadolu Hümanizması ? Düpedüz faşizm bu hem de acımasızından lanet olsun bu ülkeyi bu hale getirenlere …"

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol