birgün

24° AZ BULUTLU

CHP'den, Marmaris Belediye Başkanı'nı hedef alan Soylu'ya tepki

CHP'li Ali Öztunç, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ı "Çöp arabalarına baksın" ifadeleriyle hedef alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya tepki göstererek, "Sizin gibi Marmaris'ten Ankara'ya saray sofrasına, Suudi Prensin sofrasına, Suudi Prensin o şatafatlı ziyafetine gitmedi. Siz saray sofrasında otururken Marmaris Belediye Başkanı yangını söndürmek için ekibiyle birlikte canhıraş çalışıyordu" dedi.

GÜNCEL 25.06.2022 16:19
CHP'den, Marmaris Belediye Başkanı'nı hedef alan Soylu'ya tepki
Abone Ol google-news

CHP Doğa Hakları ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun envanterde gece görüşlü yangın söndürme helikopteri olmadığını gündeme getiren Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ı hedef alan açıklamalarına tepki gösterdi.

"Sayın Süleyman Soylu yine her şeyi çarpıtmış" diyen Öztunç, "Sayın Süleyman Soylu, biz size soruyoruz, diyoruz ki ‘gece görüşlü yangın söndürme helikopteri var mı, yok mu?' Siz 'var' diyorsunuz. Varsa neden kullanmadınız? Olmadığını biliyoruz. 'Efendim, yüzde 90 helikopterlerimizin gece görüşü var.' Laf ebeliği yapma, biz sana diyoruz ki gece görüşlü yangın söndürme helikopteri var mı, yok mu? Normal helikopterden bahsetmiyoruz. Sen de biliyorsun neyin ne olduğunu, doğrunun ne olduğunu. Beceriksizliğini örtmek için lafı çeviriyorsun, başka yere görüyorsun" ifadelerini kullandı.

"BELEDİYE BAŞKANININ İŞİ ŞEHRİNİ SAVUNMAK"

Bakan Soylu'nun Rudaw'a verdiği demeçte Marmaris Belediye Başkanı Oktay için "Çöp arabalarına baksın” açıklamasına tepki gösteren Öztunç, "Marmaris Belediye Başkanını hedef alıyorsun. 'Marmaris Belediye Başkanı işine baksın, çöp toplasın' diyorsun. Marmaris yanıyor, belediye başkanının şehri yanıyor. Ormanlar yanıyor, işi bu, şehrini korumak. 'Gece görüşlü helikopter niye yok' diye sormuş. Günah mı, suç mu işlemiş. Bir belediye başkanı kendi şehrini savunmayacak, neyi savunacak. İşine baksın. İşi bu. Marmaris Belediye Başkanı’nın işi bu. Şehrini savunmak ve bunu sorgulamak" diye konuştu.

Öztunç, şöyle devam etti: "Onu niye sordu biliyor musun? Gece görüşlü yangın söndürme helikopteri gönderin de bir an önce yangın bitsin, sönsün. Onun için sordu, iyi niyetle sordu. Marmaris Belediye Başkanı’na teşekkür etmeniz gerekiyor. Gram kadar emeğe saygınız varsa gece gündüz personelle birlikte sahadaydı. Üç gün, 72 saat boyunca uyumadan çalıştı bu insanlar."

"SUUDİ PRENSİN ŞATAFALI ZİYARETİNE GİTMEDİ"

Öztunç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın Türkiye'ye gelmesi nedeniyle Saray'da verilen yemeğe Soylu'nun da katıldığını anımsatarak, şunları ifade etti:

"Sizin gibi Marmaris'ten Ankara'ya saray sofrasına, Suudi Prensin sofrasına, Suudi Prensin o şatafatlı ziyafetine gitmedi. Siz saray sofrasında otururken Marmaris Belediye Başkanı yangını söndürmek için ekibiyle birlikte canhıraş çalışıyordu. Size değil üç koyun, bir koyun verseler güdemezsiniz. Siz o kadar beceriksiz, iş bilmezsiniz ki maalesef Türkiye sizin elinizden çok çekiyor. Ama az kaldı, gideceksiniz. İnşallah önümüzdeki dönemde Türkiye liyakatli isimlerin elinde olacak."

(ANKA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol