birgün

9° AÇIK

SİYASET 12.02.2021 18:08

CHP'den Muharrem İnce'ye 'gizli Tayyipçiler' yanıtı: Haddini aşan bir ifade

CHP'li Seyit Torun, CHP yönetimine yönelik "gizli Tayyipçi" diyen Muharrem İnce'ye verdiği yanıtta, "Bu zamana kadar tek adam yönetimine ve Cumhurbaşkanı'nın siyaset anlayışına karşı gösterdiğimiz mücadele ortada. Bu söz, haddi aşan bir ifade" dedi. Torun, "CHP'den istifa edip yeni bir parti kurmak için yola çıkmıştır. Şimdi sürekli CHP'yi konuşmasının da hiçbir faydası yok" ifadelerini kullandı.

CHP'den Muharrem İnce'ye 'gizli Tayyipçiler' yanıtı: Haddini aşan bir ifade

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP yönetimine yönelik "gizli Tayyipçi" diyen Memleket Hareketi lideri Muharrem İnce'nin "haddini aştığını" söyledi.

Seyit Torun, CHP yönetimine yönelik "gizli Tayyipçi" diyen Muharrem İnce'ye yanıt verdi.

Karar TV'de açıklamalarda bulunan Torun, İnce'ye yönelik, "Bu zamana kadar tek adam yönetimine ve Cumhurbaşkanı'nın siyaset anlayışına karşı gösterdiğimiz mücadele ortada. Bu mücadeleyi verirken ve her alanda gösterirken böyle bir ithamda bulunmak hiç kimsenin haddi değil. Bu söz, haddi aşan bir ifade. Cumhuriyet Halk Partisi'nin her bir bireyi ve yöneticisi, içinde bulunduğumuz olumsuzlukları ortadan kaldırmak, Türkiye'yi normalleştirme, demokratikleştirme ve adaleti tesis etmek adına yoğun bir mücadele veriyor. Bu mücadeleyi verirken kimi zaman yargılanıyor, kimi zaman milletvekilliği dahi düşüyor, kimi zaman her türlü olumsuzluğa muhatap oluyor. Bunları yaşarken böyle bir ithamda bulunmak, sadece haddi aşmak olarak ifade edilebilir" ifadelerini kullandı.

"HER TÜRLÜ KATKIYI SUNDUK"

İnce'nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendisine destek olunmadığı yönündeki açıklamasına da değinen Torun, "Bakıldığında Sayın İnce'nin Cumhurbaşkanlığı adaylığında her birimiz maddi ve manevi, her türlü katkıyı sunduk. Her türlü desteği verdik, kampanyasına da her türlü katkıda bulunduk. 'Bugün benim afişimi bastılar, resmimi asmadılar' diyor fakat sadece kendi il ve ilçemdeki araçları gösterebilirim. Kendisini görselleri adaylığından sonra her yerde gösterildi, değerlendirildi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden kendisine destek olağanüstü bir şekilde yapıldı. Seçim sonuçlarını o yüzden sadece kendisine yorması doğru değil" diye konuştu.

Torun, açıklamasına şöyle devam etti: "Şunu yanlış buluyorum; sayın İnce kendi kararını vermiştir, CHP'den istifa edip yeni bir parti kurmak için yola çıkmıştır. Şimdi sürekli CHP'yi konuşmasının da hiçbir faydası yok."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol