birgün

24° AZ BULUTLU

SİYASET 04.11.2019 15:36

CHP’den Soylu’ya İmamoğlu yanıtı: Hesabı sorulacak!

CHP’den Soylu’ya İmamoğlu yanıtı: Hesabı sorulacak!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin MYK toplantısı nedeniyle düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Öztrak, Ekrem İmamoğlu'nu 'bedelini ödeyeceksin' diyerek tehdit eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yanıt verdi.

“Süleyman Soylu seçilmiş birine kalkıp bu hakaretleri edecek kadar kendini kaybetmiş vaziyettedir” diyen CHP Sözcüsü, “Atanmışların seçilmişlere bu şekilde konuşmaya hakları yoktur! Her yurt dışına çıktıklarında Türkiye’yi kötülediler. Bu lafın sorumluluğu vardır ve hesabı sorulacaktır” ifadelerini kullandı.

Öztrak’ın diğer açıklamalarından satır başları şöyle:

"17 yılın sonunda ne adalet, ne kalkınma kaldı. 17 yıl önce yoksullukla başedeceğiz dediler. Kendilerinden önceki iktidarların kamu varlıklarının 8 katını sattılar.

Dün yasaklarla mücadele edeceğiz diyorlardı bugün basın özgürlüğü denen bir şey kalmadı memlekette. Mücadele edeceğiz dedikleri her alanda ülkemiz geriye gitmiş durumda. Herkesle kavga halindeler. Artık yetkiler Saray sosyetesinin elinde. AKP işbaşındadır ama Anayasa'yla kavgalıdır. Hukukun üstünllüğü ve halkın iradesiyle kavgalıdır. AKP muhalefetle kavgalıdır. Siyasi rekabet yerine muhalefeti susturmaya çalışıyorlar. Ülkemizin çiftçisini işçisini elin işçisini korumaktadır. 17 yılın sonunda Türkiye her alanda sıkışmış durumdadır.

ABD Başkanı teröristlerin kendisine yazdığı mektubu Saray'a göndermeye cüret edebiliyor. Erdoğan ABD'ye gideceğini söylerken daha önceki samimi görüntüleri tekrar edeceğiz diyor. AKP Genel Başkanı Erdoğan 'mektup cebimde ABD'ye götüreceğim' diyor.

Kabul edilemeyecek yasa tasarıları konusunda daha karar vermedim gitmek konusunda diyor, ancak Trump, 'Erdoğan gelmek istiyorum' diyor. Merak ediyoruz bu mektup sonrasında ABD'ye gitmek istemesinin nedeni nedir?

Bu sabah ekim ayı enflasyon rakamları açıklandı. Vatandaşlarımızın hissettiği hayat pahalılığı yüzde 16,8. Sokaktaki ile açıklanan enflasyon arasındaki fark var. 2020'de yapmak istedikleri borçlanma 14 milyar dolar. Devlet bütçesini bakkal defteri gibi yönetiyorlar. Bir yıllık gelirimizi aşmış durumdayız. Bu bir rekor. Damat hala bu işi böyle götürebileceğini düşünüyor.

Ekonomide güven çok önemlidir. Ekonomimiz güven vermemektedir. Ekonomi dümeni değiştirilmelidir. Merkez Bankası üzerindeki saray gölgesi kaldırılmalıdır. Bununla ilgili yasa teklifini Meclis'e taşıyacağız. Kamu maliyesinde disiplin mutlaka sağlanmalıdır. Mevcut ihale kanunu kaldırılmalıdır. Kamuda israfa son verilmelidir. Cumhurbaşkanlığı tekrar Çankaya Köşkü'ne taşınmalıdır. Türkiyenin yeni bir büyüme stratejisine ihtiyaç vardır. Stratejimizin ilk ayağı hukuku katılımcı demokrasiyi yeniden ayağa kaldırmaktır.

Çubuk'ta yaşanan olayı hala aydınlığa kavuşturmayan İçişleri Bakanlığı, bizim belgelere dayanan raporumuzu eleştirmeyi başarmış. Ellerinden geleni artlarına koymasınlar ama Çubuk'ta yaşananları aydınlığa kavuştursunlar.

Terör örgütünün saldırısına uğrayan tek parti biziz. Terör nereden gelirse gelsin. Bu ülkenin kurucu partisi olarak terörün tamamına karşıyız. FETÖ, IŞİD ve PKK terörüne karşıyız. CHP'nin hiçbir üyesinin yöneticisinin terör örgütleriyle ilişkisi olmaz olmamıştır."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız