birgün

6° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 18.05.2020 14:02

CHP'den Yüreğir Kaymakamı hakkında suç duyurusu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Adana'da CHP ilçe gençlik kolları başkanı Eren Yıldırım'ın tutuklanmasıyla sonuçlanan olay için açıklama yaptı. Salıcı, CHP olarak Yüreğir Kaymakamı hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti

CHP'den Yüreğir Kaymakamı hakkında suç duyurusu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Adana'da bir otelde düzenlediği basın toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla bir heyet olarak kente geldiklerini belirtti.

Adana'da CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım'ın tutuklanmasıyla sonuçlanan olay için bulunan Salıcı, Yüreğir Kaymakamı ile kaymakam koruması hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

chp-den-yuregir-kaymakami-hakkinda-suc-duyurusu-733031-1.

Salıcı, CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım, CHP'li belediye başkanları ile belediye görevlilerinin vefa grubu üzerinden yardım dağıtımına katıldıklarını gösteren fotoğrafları basın mensupları ile paylaştı.

Salıcı şunları ifade etti:

Şu çok açık, Eren kardeşimiz vefa grubuna gönüllü destek veren arkadaşımız. Yardımlar dağıtılırken biz yardımı kimin dağıttığıyla ilgilenmiyoruz. Vatandaşımız ağır bir ekonomik sıkıntı içinde, salgın koşullarından kaynaklanan açlıkla boğuşuyor. Dolayısıyla bu yardımları vefa grubu üzerinden dağıtan vatandaşlara, devlet görevlilerine de CHP'li gençler, belediyeler ellerinden gelen desteği vermeye çalışıyorlar ama olay tam tersi şekilde ortaya çıkıyor

"Bizim Eren kardeşimizin yanlış yaptığına yönelik herhangi bir yaklaşımımız, herhangi bir anlayışımız yok." ifadesini kullanan Salıcı, "Eren, CHP'nin onurlu bir üyesi. Bizler onun bir yanlış yaptığı kanaatinde değiliz." dedi.

Toplantıya Eren'in ailesi ile CHP'li bazı milletvekilleri ve belediye başkanları katıldı.

ERDOĞAN KONUŞUNCA TUTUKLANMIŞTI

chp-den-yuregir-kaymakami-hakkinda-suc-duyurusu-733024-1.

14 Mayıs'ta saat 22.00 sıralarında Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl'ün katılımıyla Vefa Sosyal Destek Grubunca gerçekleştirilen yardım dağıtımı sırasında, içlerinde CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım'ın da olduğu 4 kişi yardımlarla ilgili soru sormak istemiş, bunun üzerine kaymakamın korumaları tarafından kendilerine silah çekilmişti.

Yaşanan arbede nedeniyle gözaltına alınan Eren Yıldırım önce serbest bırakıldı. AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın ertesi gün Adana'daki olayı kast ederek "PKK'nin silahla yaptığını CHP yumrukla yapmıştır" demesi üzerine Yıldırım savcılık talimatıyla tekrar gözaltına alınarak tutuklandı.