birgün

6° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 09.12.2020 11:42

CHP gençliğinden Umur Kurtar, koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi

Bir önceki dönemde CHP İstanbul İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı olan Umur Kurtar, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

CHP gençliğinden Umur Kurtar, koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi

CHP gençliğinde aktif yöneticilik yapan isimlerden biri olan Umur Kurtar, koronavirüse yenik düştü.

İstanbul ve Avcılar Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı görevlerinde de bulunan Umur Kurtar'ın ölüm haberi, CHP'lileri yasa boğdu.

Kurtar sosyal medya hesabından Covid-19'a yakalandığını duyurmuştu. Kurtar mesajında, “Son 3 gündür nefes almakta çok zorlandım ve 2 gündür hastanede de kontroldeyim” ifadelerini kullanmıştı.

Kurtar’ın yaşamını yitirmesinin ardından, CHP’nin önde gelen isimleri ve milletvekilleri de genç isimle ilgili paylaşımlarda bulundu. Paylaşımların bir kısmı şu şekilde:

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol