birgün

18° AÇIK

CHP heyeti, Gülistan Doku'nun ailesini ziyaret etti

CHP heyeti, 5 Ocak 2020 tarihinden bu yana kayıp olan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun ailesini ziyaret etti. CHP'li Özgür Özel, "Gülistan Doku'ya adalet için elimizden geleni yapacağız. Bu ziyaretten sonra da Meclis'te bir araştırma önergesi daha vereceğiz" dedi.

GÜNCEL 21.01.2022 18:17
CHP heyeti, Gülistan Doku'nun ailesini ziyaret etti
Abone Ol google-news

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve bazı milletvekilleri, Dersim'de 5 Ocak 2020 tarihinden bu yana kayıp olan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun ailesiyle bir araya geldi.

Özgür Özel, valiliğin bahçesi dışında bekleyen Doku ailesiyle yaptıkları görüşmenin ardından gazetecilere, yaklaşık 2 yıldır ailenin kızlarını aradığını söyledi.

Ailenin çağrısını dinlemeye geldiklerini ifade eden Özel, "Onlar Ankara'ya gelerek dertlerini anlatmak istiyorlar. Bir üvey evlat, babanın konumu ve o konumdan dolayı soruşturmanın sağlıklı olarak yürütülmediğine ilişkin eleştirileri biz de paylaşıyoruz. Gülistan Doku'ya adalet için elimizden geleni yapacağız. Daha önce yaptığımız gibi Tunceli milletvekilimizle birlikte bu ziyaretten sonra da Meclis'te bir araştırma önergesi daha vereceğiz" dedi.

Özel, araştırma önergesi için diğer partilerden de destek istedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol