CHP Urfa İl Başkanlığı'na mahkeme kararı ile atanan kayyum Ahmet Budak'ın minibüsünün ön camına, devir teslim töreni öncesi kalaşnikof mermisi bırakıldı.

CHP il başkanlığına atanan kayyumun aracına mermi bırakıldı
Fotoğraf: DHA

CHP Şanlıurfa İl Başkanlığına atanan kayyum Ahmet Budak’ın aracına kalaşnikof mermisi bırakıldı.

DHA’nın aktardığına göre, bugün yapılacak devir teslim töreni öncesi Ahmet Budak, evinin önündeki minibüsün sileceğine kalaşnikof mermisi bırakıldığını gördü.

Budak'ın ihbarı sonrası olay yerine gelen polis ekipleri, inceleme yaparak şüpheli ya da şüpheli yakalamak için çalışma başlattı.

Ahmet Budak'ın minibüsünün ön camına bırakılan mermiAhmet Budak'ın minibüsünün ön camına bırakılan mermi

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan kayyum Ahmet Budak ise "Devir teslim törenine gitmek için sabah evimin önüne çıktım, arabama bindim. Biner binmez, arabanın ön camındaki kalaşnikof mermisini gördüm. Hemen emniyet güçlerini aradım. Olayla ilgili çalışmalar yapılıyor" dedi.

2 KAYYUM ATANDI

CHP Hayrettin Çidir, 7 ay önce görevden alınıp, yerine Ferhat Karadağ kayyum olarak atandı. 7 aydır görev yapan Karadağ'ın 45 gün içerisinde kongre yapmak yerine 5 ilçe yönetimini görevden alması sonrası, mahkeme kararı ile CHP İl Başkanlığı'na bu kez Ahmet Budak kayyum olarak atandı.