birgün

2° HAFİF KAR YAĞIŞLI

CHP Kadın Kolları’ndan ‘Umudu Taşı’ kampanyası

CHP İstanbul Kadın Kolları, ‘Umudu Taşı’ kampanyasını İstanbul'un 39 ilçesinde başlatıyor. Kampanya kapsamında İstanbullulara 'Aile Destekleri Sigortası' anlatılacak.

GÜNCEL 29.11.2022 20:34
CHP Kadın Kolları’ndan ‘Umudu Taşı’ kampanyası
Abone Ol google-news

CHP İstanbul Kadın Kolları tarafından başlatılan ‘Umudu Taşı’ kampanyası İstanbul’un 39 ilçesinde eş zamanlı biçimde başlıyor. Kampanyayla ‘Aile Destekleri Sigortası’nın kapsamı, başta kadınlar olmak üzere tüm İstanbullulara anlatılacak.

Kampanyanın başlangıç buluşması Esenyurt’ta yapılacak. Esenyurt Meydanı’nda yapılacak buluşmaya İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Yeşim Ağırman da katılacak, detayları kamuoyuyla paylaşacak.

"UMUDU TAŞIYACAĞIZ"

İstanbul İl Kadın Kolu Başkanı Yeşim Ağırman, kampanyaya dair şu açıklamalarda bulundu: "Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun yıllardır mücadelesini verdiği ve iktidarımızda bir hak haline gelecek olan ‘Aile Destekleri Sigortası’nın’ kadınların ve ailelerin yaşamına neler katacağını mahallelerimizde anlatacağız. Ailelerimizi korumak istiyoruz. Güvende yaşamak istiyoruz ve en önemlisi bunu hak ediyoruz. Hep birlikte umudu taşıyacağız."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol