birgün

11° PARÇALI BULUTLU

CHP Kadın Kolları partiye 60 bin yeni kadın örgütledi

SİYASET 26.12.2021 09:52
CHP Kadın Kolları partiye 60 bin yeni kadın örgütledi
Abone Ol google-news

BirGün ANKARA

CHP Kadın Kolları, son bir yılda 60 bin yeni kadın üyeyi partiye kattı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Elazığ örgütünden üye olan 50 bininci yeni kadın üye Seda Tosun’u ve Eskişehir örgütünden üye olan 60 bininci kadın üye Behice Damla Can’ı makamında ağırladı. Görüşmede Kılıçdaroğlu’na Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Kadın Kolları MYK Üyeleri Ayten Gülsever, Hatice Semerci, Elazığ Kadın Kolları İl Başkanı Ayten Çekil, Eskişehir İl Kadın Kolları Başkanı Fikriye Söğütlü eşlik etti. Kılıçdaroğlu, 50 ve 60 bininci yeni kadın üyelere “Özgür ve Adil Bir Türkiye için Yürüyüş” kitabını hediye etti.


Kılıçdaroğlu, yeni kadın üyelerin partiye üye olma hikayelerini de dinledi. 50 bininci yeni kadın üye Seda Tosun, üniversitede sınıf öğretmenliği öğrencisi olduğunu belirtirken 60 bininci yeni kadın üye Behice Damla Can ise üç yıl önce mezun olduğunu ve hâlâ iş bulamadığını anlattı.

İKTİDARIMIZDA GENÇLER ÖZGÜRLEŞECEK

Yeni kadın üyeleri dinleyen Kılıçdaroğlu, gençlerin içinde bulunduğu duruma ilişkin, “Gittiğimiz illerde gençlerle bir araya geliyorum. Çok iyi sorular soruyorlar, ülkenin mevcut durumunu çok iyi analiz ediyorlar. Umutsuzluk içerisindeler. Yurtdışına giderek iş bulma ve özgürce yaşama beklentileri var. Bu hayallerini Türkiye’de gerçekleştirebileceklerini, güzel günlerin yakın olduğunu anlatıyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu, Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’ya da bir talimat vererek, “Her eve girin, çalınmadık kapı bırakmayın ve Aile Destekleri Sigortası’nı bütün yurttaşlara tek tek anlatın. Kadın kollarına büyük bir sorumluluk düşüyor. Yaşadığımız bereketli topraklarda yoksulluğun bir kader olmadığını söyleyin” diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol