birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

BİRGÜN EGE 03.07.2020 13:37

CHP Konak’tan iktidara 'dislike' eleştirisi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak İlçe Başkanlığı ‘Türkiye’de Genç Olmak ve Ekonomi’ konulu bir basın açıklaması gerçekleştirdi

CHP Konak’tan iktidara 'dislike' eleştirisi

BİRGÜN İZMİR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak İlçe Başkanlığı ‘Türkiye’de Genç Olmak ve Ekonomi’ konulu bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Konak Meydanı Kemeraltı girişinde yapılan basın açıklamasında eğitim politikaları, genç işsizlik, kadın cinayetleri, internet sansürü, çoklu baro sistemi ve ekonomik kriz konuları eleştirildi. Basın açıklamasını CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu okurken, gençlik kolları üyeleri de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlerle youtube’da yaptığı video konferans buluşmasında karşılaştığı ‘dislike’ tepkisini mizansen şeklinde işledi. Açıklamaya, CHP Konak İlçe Örgütü üyeleri, ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kolları yöneticileri, meclis üyeleri ve vatandaşlar da katıldı.

Hükümete eleştirilerde bulunan CHP Konak İlçe Başkanı Gruşçu, “18 yıldır saray yönetimi tarafından yaratılan korku imparatorluğu içerisinde, hüzün ve acı ile başa çıkan kıymetli gençlerimiz Türkiye’nin umudu ve geleceği olmaya devam edeceklerdir. Yapılan tüm zulümlere karşı bir takım samimi görünme çabaları içerisine bürünenler, geçtiğimiz cuma günü dünyanın en çok takip edilen dijital platformu üzerinden yapmış oldukları yayında beklediklerini bulamamış, sınava giren yaklaşık iki buçuk milyon öğrenci tarafından büyük bir hezimete uğratılmışlardır. 18 yıllık saray yönetimi boyunca susturulan, sindirilen ve düşüncelerine değer verilmeyen tüm gençlerin sesi olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘Artık gün kavga değil, uzlaşma ve Türkiye için çözüm üretme günüdür’ diyerek konuşmasına başlayan CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, “Eğitimde, ekonomide ve adalette tam 18 yıldır yaşanan büyük yıkım, artık tahammül edilemez ve katlanılamaz bir hale gelmiştir. Defalarca kez söyledik ve asla söylemekten bıkmayacağız, Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savruluyor! Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenler er ya da geç bunun hesabını halka vereceklerdir.

18 yıldır saray yönetimi tarafından yaratılan korku imparatorluğu içerisinde, hüzün ve acı ile başa çıkan kıymetli gençlerimiz Türkiye’nin umudu ve geleceği olmaya devam edeceklerdir. Yapılan tüm zulümlere karşı bir takım samimi görünme çabaları içerisine bürünenler, geçtiğimiz cuma günü dünyanın en çok takip edilen dijital platformu üzerinden yapmış oldukları yayında beklediklerini bulamamış, sınava giren yaklaşık iki buçuk milyon öğrenci tarafından büyük bir hezimete uğratılmışlardır. 18 yıllık saray yönetimi boyunca susturulan, sindirilen ve düşüncelerine değer verilmeyen tüm gençlerin sesi olmaya devam edeceğiz. Üniversite mezunu her üç gençten biri işsiz gezerken, saray acaba gençler neden AKP’ye oy vermek istemiyor diye merak ediyor” dedi.

Gruşçu, sözlerini şöyle devam etti:

“Pırıl pırıl gençlerimiz liyakat ararken, dalga geçer gibi güreşçileri kamu bankasına yönetici yaparak, Halkı kündeye getirenler, otobüs bileti alamayan gençlerin olduğu bir ülkede, Türk Hava Yollarında her uçak başına iki müdür atayanlar, gençlerin hayallerini çalan, gelecek umutlarını imha edenler, bugün hangi yüzle oy isteyebiliyorlar. Özgürlük ve adalet için sorgulayan, daha İyi bir Türkiye için mücadele eden tüm gençlerimize söz veriyoruz. Yapılacak ilk seçimde inanıyoruz ve güveniyoruz ki Cumhuriyet Halk Partisi iktidarlığında yepyeni bir Türkiye’ye uyanacağız. İşte o zaman Cumhuriyetin temel değerlerine, demokratik Türkiye idealine ve adalete inanan yurttaşlar olarak, özlemini duyduğumuz saygıyı, liyakatı, özgürlüğü ve adaleti geri getireceğiz. Saray yönetiminin son 18 yılda eğitim politikalarında yapmış olduğu tam 15 değişiklik, Z kuşağı olarak adlandırdığımız geleceğin umudu gençlerimize vurulan en büyük darbedir. Cumhuriyet Halk Partisi iktidar olduğu zaman, bilimin ışığında üreten ve gelişen Türkiye Üniversiteleri yaratacağız. Uluslararası bir tane bile makalesi bulunmayanları Üniversitelere rektör atamayacağız. Eğitime en büyük darbeyi vuran yüksek öğretim kurumuna göz yumanları asla unutmayacağız ve gençlerimiz adına hesap soracağız. Hurafelerle değil bilim ile yönetilen ve geliştirilen özgürlüğün simgesi genler yaratacağız.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız