birgün

13° SİSLİ

SİYASET 26.07.2020 13:32

CHP Kurultayında ikinci gün: PM ve YDK üyeleri belli oldu

CHP'de 37. Olağan Kurultay'ın ikinci gününde Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri belli oldu. 52 kişinin seçileceği PM çarşaf listede aday sayısı 222, 15 kişilik Yüksek Disiplin kurulu için toplam 50 kişi aday oldu.

CHP Kurultayında ikinci gün: PM ve YDK üyeleri belli oldu

CHP'nin "Hedef İktidar” sloganıyla Ankara Bilkent Odeon Gösteri ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdiği 37. Olağan Kurultayı'nda Parti Meclisi üyelerinin seçimi için yapılan oylamada tüm sandıklarda oy sayım işlemi tamamlandı.

Kurultayda 60 kişiden oluşan PM'ye, Bilim Kültür ve Sanat Platformu'ndan (BKSP) girecek 8 isim belirlenirken, diğer 52 kişilik listenin kotaların uygulanmasının ardından açıklanacağı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, CHP PM'ye en yüksek oyu alarak giren isim 982 oyla Faik Öztrak oldu.

CHP PM'ye giren bazı isimler ve aldıkları oylar şöyle:

Deniz Demir - 825

Erdoğan Toprak - 814

Gürsel Erol - 824

Oğuz Kaan Salıcı – 844

Umut Akdoğan - 830

Ahmet Akın - 791

Selin Sayek Böke - 794

Faik Öztrak – 982

Bülent Tezcan - 676

Orhan Sarıbal - 675

Hakkı Süha Okay - 762

Rıfat Turuntay Nalbantoğlu - 848

Gaye Usluer - 661

Veli Ağbaba - 791

Onursal Adıgüzel - 836

Nurhahay Altaca Kayışoğlu - 666

Gamze Akkuş İlgezdi - 729

Tekin Bingöl - 716

Gülizar Biçer Karaca - 606

Gökhan Günaydın - 641

Eren Erdem – 637

Murat Emir - 720

Zeynel Emre - 723

Devrim Barış Çelik - 612

Muharrem Erkek – 642

CHP PM'ye Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu'ndan giren isimler:

1- Yunus Emre: 1021
2- Aylin Yaman: 964
3- Fethi Açıkel: 959
4- Burhan Şenatalar: 905
5- Ali Rıza Erbay: 887
6- Lale Karabıyık: 871
7- Yüksel Taşkın: 780
8- Ayşe Eser Danışoğlu: 756

Onur Akın 777 oy almasına karşın cinsiyet kotası gerekçesi ile PM'ye giren 8. isim 756 oy ile Ayşe Eser Danışoğlu oldu.

CHP’nin “Hedef iktidar” sloganıyla Bilkent Odeon Kültür Merkezi'nde yapılan 37. Olağan Kurultayı’nın ikinci gününde PM ve YDK'ya aday olmak için verilen süre bitti. Dün 60 kişilik PM üyeliği için kulis çalışmaları yapıldı.

PM'ye aday olmak isteyen partililer, kurultay alanı etrafında standlar açarak, pankartlar asarak delegelerden oy istiyor. 15 kişilik Yüksek Disiplin Kurulu üyeliği için de bugün seçim yapılacak.

Kurultayda oy verme işlemleri sırasında koronavirüs önlemleri alınırken, yığılmaları önlemek amacıyla 44 sandık ve 132 kabin kuruldu.

Kurultayın ilk gününde adaylık için dün 17.00-19.00 saatleri arasında, bugün 08.00-10.00 saatleri arasında başvuru yapılacağı duyurulmuştu.

CHP'de PM seçimlerinde yüzde 33 cinsiyet kotası ile yüzde 20 gençlik kotası uygulanıyor.

1356 delegenin oy kullanacağı seçimlerde, delegeler PM için en az 47, en fazla 52 işaretleme yapacak.

YDK için en az 14, en fazla 15 işaretleme yapacak delegeler, 8 adayın belirleneceği Bilim Kültür Sanat Platformu (BKSP) için de sadece 8 işaretleme yapacak.

YENİ TÜZÜK İLK KEZ UYGULANDI

chp-kurultayinda-ikinci-gun-761087-1.

PM seçimlerinde bugün bir ilk yaşandı. PM seçimlerine değişiklik getiren yeni tüzük bugün ilk kez uygulanacak. 2018’de kabul edilen yeni tüzüğün getirdiği değişiklikler PM seçimi öncesinde ilginç sonuçlar doğurdu. Yeni tüzük uyarınca, Parti Meclisi ya da Yüksek Disiplin Kurulu adayı olmak için en az 10 delegenin imzası gerekiyor. Aday olmanın bir başka yolu ise, genel başkanın listesinde yer almak. Bu durumda aday adayının 10 delege imzası toplamasına gerek kalmıyor.

PARTİ MECLİSİ ADAYLARI BELLİ OLDU

chp-kurultayinda-ikinci-gun-761088-1.

Kılıçdaroğlu'nun PM ve YDK listeleri de belli oldu. Buna göre CHP’de mevcut Parti Meclisi’nde yer alıp, Kemal Kılıçdaroğlu'nun listesinde olmayan isimler şöyle: Haluk Koç, Ali Haydar Hakverdi, Ali Şeker, Ekrem Kerem Oktay, Bülent Ecevit Tatlıdil, Erdal Aksünger, Eren Erdem, Fatma Gürer, Gaye Pamuk Ateşli, Gaye Usluer, Gökhan Günaydın, Gülçin Timur, Haluk Pekşen, İlhan Cihaner, Mehmet Ali Çelebi, Meryem Gül Çiftçi, Müslüm Sarı, Sera Kadıgil Sütçüoğlu, Umut Tekin ve Zeki Kılıçarslan.

KILIÇDAROĞLU DA OYUNU KULLANDI

Kılıçdaroğlu da oyunu kullandı.

Bilkent Odeon'daki CHP Kurultayı'nda oy pusulalarının basımının tamamlanmasının ardından PM ve YDK seçimleri için 44 sandıkta süren oy verme işlemi 21.45'te tamamlandı.

Çankaya İlçe Seçim Kurulu, oy sayma işlemine devam ediyor.

chp-kurultayinda-ikinci-gun-pm-ve-ydk-secimi-yapiliyor-761204-1.

SANDIKLARDAN İLK SONUÇLAR GELMEYE BAŞLADI

CHP'nin 37. Olağan Kurultayı'nda Bilim Yönetim ve Kültür Platformu'ndan Parti Meclisi'ne giren ilk 8 kişi belli oldu.

CHP İstanbul Milletvekili Yunus Emre bin 21 ile en çok oyu alan isim olarak Parti Meclisi'ne girdi.

İşte CHP PM'ye Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu'ndan giren isimler:

1- Yunus Emre: 1021
2- Aylin Yaman: 964
3- Fethi Açıkel: 959
4- Burhan Şenatalar: 905
5- Ali Rıza Erbay: 887
6- Lale Karabıyık: 871
7- Yüksel Taşkın: 780
8- Ayşe Eser Danışoğlu: 756

Onur Akın 777 oy almasına karşın cinsiyet kotası gerekçesi ile PM'ye giren 8. isim 756 oy ile Ayşe Eser Danışoğlu oldu.

chp-kurultayinda-ikinci-gun-pm-ve-ydk-secimi-yapiliyor-761219-1.

YÜKSEK DİSİPLİN KURULU BELLİ OLDU

CHP 37. Olağan Kurultayı’nda Yüksek Disiplin Kurulu’na (YDK) seçilen isimler belli oldu.

Yeni YDK isimleri şöyle:

Mahir Polat: 796

Saniye Barut: 778

Uğur Bayraktutan: 771

Süleyman Bülbül: 774

Gülsun Filorinalı: 682

Sezgin Kaya: 649

Cem Artantaş: 637

Ahmet Ersen Oysoy: 630

Garip Erdoğan: 630

Doğuşcan Aygün: 621

Mustafa Serdar Soydan: 593

Bülent Maraklı: 574

Gülşah Atalar: 539

Tuğba Torun: 476

Gonca Yelda Orhan: 465

554 oy alan Bülent Yücetürk ile 526 oy alan Yiğit Acar cinsiyet kotası dolayısıyla YDK’ya giremedi.

KILIÇDAROĞLU'NUN PM ADAY LİSTESİ

1 MURAT EMİR ANKARA
2 NURHAYAT ALTACA KAYIŞOĞLU BURSA
3 UMUT AKDOĞAN ANKARA
4 ÖZGÜR KARABAT İSTANBUL
5 ZEYNEL EMRE İSTANBUL
6 AYSU BANKOĞLU BARTIN
7 TAHSİN TARHAN KOCAELİ
8 AHMET AKIN BALIKESİR
9 ULAŞ KARASU SİVAS
10 RIFAT TURUNTAY NALBANTOĞLU İZMİR
11 EDNAN ARSLAN İZMİR
12 MUSTAFA SEZGİN TANRIKULU İSTANBUL
13 NEVAF BİLEK SİİRT
14 HÜSEYİN YAŞAR BATMAN
15 ALİ PERİ GAZİANTEP
16 HASAN BALTACI KASTAMONU
17 EMRE YILMAZ MERSİN
18 RAHMİ AŞKIN TÜRELİ ANKARA
19 FAZLI YURTER ÖZCAN İSTANBUL
20 GÜRSEL TEKİN İSTANBUL
21 CEMAL CANPOLAT İSTANBUL
22 ALİ ER ANKARA
23 DENİZ DEMİR ANKARA
24 ALİ MAHİR BAŞARIR MERSİN
25 YAŞAR SEYMAN ANKARA
26 NECDET SARAÇ İSTANBUL
27 SEVGİ KILIÇ İSTANBUL
28 BURHAN SARAL İSTANBUL
29 GİZEM ÖZCAN MUĞLA
30 BEYZA TEKEDAR ISPARTA
31 BEGÜM DEĞER SAMSUN
32 IŞIK ÖĞÜTÇÜ İSTANBUL
33 HÜSEYİN ÖZKAHRAMAN İSTANBUL
34 MAHFUZ YETÜT İSTANBUL
35 AYÇA TAŞKENT SAKARYA
36 ŞEFİK OK İSTANBUL
37 OĞUZ KAAN SALICI İSTANBUL
38 BÜLENT KUŞOĞLU ANKARA
39 MUHARREM ERKEK ÇANAKKALE
40 FAİK ÖZTRAK TEKİRDAĞ
41 GÖKÇE GÖKÇEN İSTANBUL
42 GÜLİZAR BİÇER KARACA DENİZLİ
43 GAMZE AKKUŞ İLGEZDİ İSTANBUL
44 SEYİT TORUN ORDU
45 VELİ AĞBABA MALATYA
46 AYKUT ERDOĞDU İSTANBUL
47 AHMET ÜNAL ÇEVİKÖZ İSTANBUL
48 ONURSAL ADIGÜZEL İSTANBUL
49 TUNCAY ÖZKAN İZMİR
50 YILDIRIM KAYA ANKARA
51 ORHAN SARIBAL BURSA
52 MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ İSTANBUL
53 TEKİN BİNGÖL ANKARA
54 ALİ ÖZTUNÇ KAHRAMANMARAŞ
55 SELİN SAYEK BÖKE İZMİR
56 GAMZE TAŞÇIER ANKARA
57 BÜLENT TEZCAN AYDIN
58 ERDOĞAN TOPRAK İSTANBUL
59 CANDAN YÜCEER TEKİRDAĞ
60 NURAY AKÇASOY ESKİŞEHİR
61 ESRA DİRİCAN İSTANBUL
62 BENGİSU KADI İSTANBUL
63 DOĞAN KOŞAR AKSARAY
64 AKKIZ GİZEM IŞILDAK ANKARA
65 NESLİHAN HANCIOĞLU SAMSUN
66 AHMET KAYA TRABZON
67 CELAL ÇELİK ANKARA
68 HAKKI SÜHA OKAY ANKARA
69 EBRU KÜÇÜKAYDIN ANTALYA
70 ADNAN DEMİRCİ ANKARA
71 AYFER GÜLTEKİN ANKARA
72 PINAR UZUN İSTANBUL
73 DEVRİM BARIŞ ÇELİK İZMİR
74 YÜKSEL MANSUR KILINÇ İSTANBUL
75 ÖMER FETHİ GÜRER NİĞDE
76 HATİCE GÜVENSOY ANKARA
77 TURAN AYDOĞAN İSTANBUL
78 CEM KAAN PARSAK ADANA
79 GİZEM SUNAR ANKARA
80 GÖKAN ZEYBEK İSTANBUL
BKSP
NO AD/SOYAD İL
1 LALE KARABIYIK BURSA
2 YUNUS EMRE İSTANBUL
3 FETHİ AÇIKEL İSTANBUL
4 AYŞE ESER DANIŞOĞLU İSTANBUL
5 BURHAN ŞENATALAR İSTANBUL
6 YÜKSEL TAŞKIN İSTANBUL
7 PROF. DR. ALİ RIZA ERBAY ANKARA
8 DR. AYLİN YAMAN ANKARA
9 PROF. ÖRSAN KUNTER ÖYMEN İSTANBUL
10 PROF. HÜSEYİN TARIK ŞENGÜL ANKARA
11 ONUR AKIN İSTANBUL (MUĞLA)
12 BARAN SEYHAN İSTANBUL

YDK

1 UĞUR BAYRAKTUTAN ARTVİN
2 SEZGİN KAYA ANKARA
3 CEM ARTANTAŞ ANKARA
4 SÜLEYMAN BÜLBÜL AYDIN
5 GÜLSÜM FİLORİNALI KONYA
6 BÜLENT MARAKLI ADANA
7 AHMET ÖRSEN ÖZSOY ANKARA
8 MAHİR POLAT İZMİR
9 MUSTAFA SERDAR SOYDAN ÇANAKKALE
10 GARİP ERDOĞAN ANTALYA
11 BÜLENT YÜCETÜRK ANKARA
12 SANİYE GÜL BARUT ANKARA
13 DOĞUŞCAN AYGÜN İSTANBUL
14 Y��ĞİT ACAR İSTANBUL
15 GÜLŞAH DENİZ ATALAR ANKARA

CHP'nin 37. kuruytayında Parti Meclisi seçiminde yarışacak adaylar belli oldu.

CHP Parti Meclisi seçimine aday olan isimler şöyle:

1- Onursal Adıgüzel
2- Mustafa Adıgüzel
3- Bedri Ağaç
4- Veli Ağbaba
5- Metin Ağırman
6- Hakkı Akalın
7- Süreyya Akar
8- Murat Akbaş
9- Mehmet Nuri Akbulut
10- Nuray Akçasoy
11- Umut Akdoğan
12- Hicran Akgün Ceylan
13- Ahmet Akın
14- Zekeriya Akıncı
15- Kemal Akkurt
16- Gamze Akkuş İlgezdi
17- Eren Aksoyoğlu
18- Erdal Aksünger
19- Ömer Nedret Akşit
20- Fisun Aktakka Yıldız
21- Figen Albuga Çalıkuşu
22- Nurhayat Altaca Kayışoğlu
23- Emre Altay
24- Yusuf Batuhan Altun
25- Mehmet Emin Altunses
26- Meral Altuntaş
27- Ednan Arslan
28- Nesrin Avlunyalı
29- Ömer Lütfü Avşar
30- Erbil Aydınlık
31- Hüseyin Emre Aydoğan
32- Turan Aydoğan
33- Menekşe Aydoğdu
34- Hakkı Aydos
35- Esin Balıbek
36- Murat Balkış
37- Hasan Baltacı
38- Aysu Bankoğlu
39- Ali Mahir Başarır
40- Sevinç Başpınar
41- Yılmaz Baydar
42- Tacettin Bayır
43- Mete Barış Beştepe
44- Seyfullah Beysülen
45- Gülizar Biçer Karaca
46- Nevaf Bilek
47- Kazım Bilgen
48- Tekin Bingöl
49- Mustafa Hüsnü Bozkurt
50- Şule Bucak
51- Vural Budak
52- Duran Bülbül
53- Gürkan Canol
54- Cemal Canpolat
55- Onur Cingil
56- Mehmet Burak Cop
57- Mustafa Erdi Çakır
58- Mehmet Ali Çelebi
59- Hikmet Çelik
60- Celal Çelik
61- Devrim Barış Çelik
62- Ahmet Ünal Çeviköz
63- Meryem Gül Çiftçi Binici
64- Şahmar Dalmış
65- Begüm Değer
66- Deniz Demir
67- Adnan Demirci
68- Semre Dinçer
69- Esra Dirican
70- Turhan Doğu
71- Özlem Durdağı Dokuyucu
72- Nevzat Efe
73- Akif Ekici
74- Murat Emir
75- Zeynel Emre
76- Ferhat Epözdemir
77- Ali Er
78- Eren Erdem
79- Hüsniye Erdoğan
80- Yaşar Erdoğdu
81- Aykut Erdoğdu
82- Yusuf Ergüven
83- Muharrem Erkek
84- Nevra Eroğlu
85- Gürsel Erol
86- Erol Evcimen
87- Önder Genç
88- Fatma Genç
89- Ayşe Alkım Gökçe
90- Gökçe Gökçen
91- Altınay Görmüş
92- Mustafa Gültekin
93- Gökhan Günaydın
94- Hüseyin Günveren
95- Ömer Fethi Gürer
96- Celal Güven
97- Rıfkı Güvener
98- Hatice Güvensoy
99- Kasım Güzel
100- Yunus Emre Halatoğlu
101- Mehmet Akif Hamzaçebi
102- Neslihan Hancıoğlu
103- Akkız Gizem Işıldak
104- Turhan İçli
105- Barış İşbilen
106- Mahmut Kaçan
107- Bengisu Kadı
108- Haydar Kalman
109- İmam Kaloğlu
110- Özgür Karabat
111- Rufay Karahan
112- Niyazi Karakurt
113- Atılım Karakuş
114- Hikmet Karakuş
115- Özcan Karakuş Erdoğan
116- Çağdaş Karaküçük
117- Ulaş Karasu
118- Yusuf Karataş
119- Atilla Kart
120- Ahmet Kaya
121- Yıldırım Kaya
122- Metin Kaya
123- Kenan Kayış
124- Mustafa Keleş
125- Sevda Keskin Akman
126- Demet Kılıç
127- Cevahir Kılıç
128- Sevgi Kılıç
129- Yüksel Mansur Kılınç
130- Mustafa Tevfik Kızgınkaya
131- Nedim Koçak
132- Çetin Koçyiğit
133- Doğan Koşar
134- Ümran Köksüz
135- Ali Kemal Kumkumoğlu
136- Mustafa Mert Kurt
137- Ömer Kurtaş
138- Fatma Kurtuluş
139- Bülent Kuşoğlu
140- Ebru Küçükaydın
141- Bülent Ali Mahsuni
142- Nihat Arda Mercan
143- Umut Metin
144- Rıfat Turuntay Nalbantoğlu
145- Aylin Nazlıaka
146- Kalender Nergis
147- Şefik Ok
148- Hakkı Suha Okay
149- Mehmet Otağ
150- Işık Öğütçü
151- Dürdane Öz
152- Durdu Özbolat
153- Kübra Özcan
154- Fazlı Yurter Özcan
155- Gizem Özcan
156- Özüm Özdemir
157- Hülya Özgü
158- Hüseyin Özkahraman
159- Ahmet Tuncay Özkan
160- Aydın Ataman Özkorkmaz
161- Nizamettin Özseven
162- Faik Öztrak
163- Ali Öztunç
164- Serkan Öztürk
165- Ahmet Necdet Pamir
166- Cem Kaan Parsak
167- Haluk Pekşen
168- Ali Peri
169- Musa Sağdıç
170- Oğuz Kaan Salıcı
171- Necdet Saraç
172- Burhan Saral
173- Müslim Sarı
174- Orhan Sarıbal
175- Selin Sayek Böke
176- Muzaffer Sayın
177- Ayşen Serbest
178- Leyla Serin Kırık
179- Yaşar Seyman
180- Canan Sezenler
181- Çetin Soysal
182- Fatih Söylemez
183- Efe Gazi Subaşı
184- Gizem Sunar
185- Nuri Şahin
186- Ali Şeker
187- Salim Şen
188- Vedat Şenol
189- Berhan Şimşek
190- Aşur Tağluk
191- Mustafa Sezgin Tanrıkulu
192- Turhan Tantoğlu
193- Tahsin Tarhan
194- Gamze Taşçıer
195- Ayşe Taşkent
196- Beyza Tekedar
197- Gürsel Tekin

198- Bülent Tezcan

199- Erdoğan Toprak

200- Seyit Torun

201- Ehlinaz Torun Kayabaşı

202- Evrim Kamil Tuncel

203- Mehmet Tüm

204- Rahmi Aşkın Türeli

205- Nurgül Uçar Aktuğ

206- Gaye Usluer

207- Mehmet Salih Usta

208- Ahmet Hakan Uyanık

209- Hasan Efe Uyar

210- Erdem Uygur

211- Pınar Uzun

212- İsmail Ünal

213- Orhun Göçek Yağmurlu

214- Ayhan Erdinç Yalçınkaya

215- Mustafa Yalçınkaya

216- Mert Yapıcı

217- Koza Yardımcı

218- Hüseyin Yaşar

219- Gülay Yedekçi

220- Mahfuz Yedüt

221- İlknur Yıldız

222- Hasan Yıldız

223- Bilal Yılmaz

224- Necati Yılmaz

225- Cengiz Yılmaz

226- Şengül Yılmaz

227- Emre Yılmaz

228- Candan Yüceer

229- Gökhan Zeybek

YÜKSEK DİSİPLİN KURULU ADAYLARI BELLİ OLDU

CHP'de Parti Meclisi Üyelerinin dışında Yüksek Disiplin Kurulu Üyelerinin de seçimi yapılacak. İşte Yüksek Disiplin Kurulu adaylarının listesi:

1- Yiğit Acar

2- Güner Aklan

3- İdris Akyüz

4- Sabri Arpaç

5- Cem Artantaş

6- Deniz Atar

7- Doğuşcan Aydın Aygün

8- Fevzi Bağdadi

9- Saniye Barut

10- Deniz Baykal

11- Uğur Bayraktutan

12- Erdem Boyacı

13- Süleyman Bülbül

14- Kadir Tarkan Büyükoktar

15- Galip Dinçer Cengiz

16- Birgül Değirmenci

17- Göksel Demirtaş

18- Ahmet Deniz

19- Gülşah Deniz Atalar

20- Çetin Düzce

21- Mehmet Şahin Fırat

22- Gülsüm Filorinalı

23- Ali Rıza Güder

24- Deniz Güneş

25- Namık Havutça

26- Durak Karakoca

27- Fatih Gürbüz Karakoyunlu

28- Sezgin Kaya

29- Erdoğan Kılıç

30- Bahadır Koçak

31- Onur Koçanalı

32- Bülent Meraklı

33- Gökmen Oğuz

34- Ebru Okay

35- Gonca Yelda Orhan

36- Subutay Özgür

37- Ahmet Ersen Özsoy

38- Mahir Polat

39- İbrahim Sefer

40- Mustafa Serdar Soydan

41- Cemal Şener

42- Bora Terzi

43- Tuba Torun

44- Akın Üstündağ

45- Bilal Yılmaz

46- Mustafa Kemal Yılmaz

47- Ömer Ediz Yoraz

48- Bülent Yücetürk

49- Nevin Zaimoğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 80 kişilik listesi de belli oldu. Bölge milletvekilleri anahtar listede yer alırken, Anadolu ağırlığı dikkat çekti.

Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Bursa Milletvekili Nurhayat Kayışoğlu, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç listede yer alan isimler oldu.

Bir dönem partide önemli görevler üstlenen isimler de listede yer aldı. Selin Sayek Bök, Bülent Tezcan, Tekin Bingöl, Gürsel Tekin ve Tarık Şengül de listede.

A TAKIMI’NIN TAMAMI ANAHTAR LİSTEDE

1. FETHİ AÇIKEL - ARGE - BİLİM YÖNETİM KÜLTÜR PLATFORMU
2. TUNCAY ÖZKAN - BASINLA İLİŞKİLER VE KURUMSAL İLETİŞİM
3. ONURSAL ADIGÜZEL - BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ
4. ÜNAL ÇEVİKÖZ - DIŞ İLİŞKİLER
5. GÜLİZAR BİÇER KARACA - DOĞA HAKLARI
6. FAİK ÖZTRAK - EKONOMİ POLİTİKLARI - PARTİ SÖZCÜSÜ
7. YILDIRIM KAYA - EĞİTİM POLİTİKALARI
8. BÜLENT KUŞOĞLU - İDARİ VE MALİ İŞLER
9. VELİ AĞBABA - İŞÇİ ODALARI, MESLEK ODALARI VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI
10. AYKUT ERDOĞDU - SENDİKALAR VE ESNAF ODALARI
11. OĞUZ KAAN SALICI - ÖRGÜT YÖNETİMLERİ
12. GAMZE AKKUŞ İLGEZDİ - HALKLA İLİŞKİLER
13. MUHARREM ERKEK - HUKUK POLİTİKALARI
14. SEYİT TORUN - YEREL YÖNETİMLER
15. YUNUS EMRE - GENÇLİK POLİTİKALARI
16. GÖKÇE GÖKCEN - İNSAN HAKLARI
17. LALE KARABIYIK - KADIN POLİTİKALARI
18. ORHAN SARIBAL - TARIM POLİTİKALARI

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız