birgün

16° AZ BULUTLU

GÜNCEL 20.09.2021 14:18

CHP Kütahya Milletvekili Kasap: Çinigaz soygununa kim dur diyecek?

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Kütahya’da faaliyet gösteren Çinigaz’a ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı. CHP’li Kasap, “Çinigaz’ın ön ödemeli, yani kartlı sayaç kullanan abonelere usulsüz bir biçimde borç tahakkuk ettirdiğini” söyledi.

CHP Kütahya Milletvekili Kasap: Çinigaz soygununa kim dur diyecek?

HABER MERKEZİ

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, “Kütahya’da faaliyet gösteren Çinigaz’ın ön ödemeli yani kartlı sayaç kullanan abonelere usulsüz bir biçimde borç tahakkuk ettirdiğini” söyledi.

Kış aylarının yaklaşmasıyla doğalgaz kullanımının artacağını ve Kütahya’da yaşayan yurttaşların şu anda sürekli borç durumuyla karşı karşıya bırakıldığını belirten Kasap, Çinigaz’ın bu soygununa kim dur diyecek? dedi.

EKONOMİ DEĞİL FATURALAR UÇTU

Artan gıda fiyatları, artan işsizlik, artan kira fiyatlarının zaten vatandaşın belini büktüğünü belirten Kasap, sadece son 3 yılda elektriğin yüzde 98,6, doğalgazın yüzde 110,7 zamlandığını hatırlatarak, “Ekonomi uçacaktı, faturalar uçtu” dedi.

chp-kutahya-milletvekili-kasap-cinigaz-soygununa-kim-dur-diyecek-923489-1.
CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap

Çinigaz’ın yükümlülüğünde olan ve vatandaşların ücretsiz rahatça ulaşabileceği otomatik doğalgaz yükleme istasyonu kioks noktalarının şehrin muhtelif yerlerine neden yerleştirilmediğini de soran Kasap, “kimsenin Kütahyalı hemşehrilerimizi yormaya hakkı yok. Çinigaz yükümlülüğünü ne zaman yerine getirecek?” ifadelerini kullandı.

Çinigaz ile ilgili daha önce Enerji Bakanlığına soru önergesi de verdiğini hatırlatan Kasap, siyasi iktidarın yaşanan bu soyguna seyirci kaldığını belirtti. Kütahya Belediyesi’nin yüzde 10 iştiraki olduğu Çinigaz’ın hangi usule göre ön ödemeli yani kartlı sayaç kullanan abonelere borç tahakkuk ettirdiğini soran Kasap, Çinigaz’ın, Kütahya Belediyesi’nin ve Enerji Bakanlığı’nın bu soyguna daha ne kadar göz yumacağını sorarak, bu konunun üzerine gideceğini ve bu soyguna izin vermeyeceğini söyledi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol