birgün

11° PARÇALI BULUTLU

CHP’li 9 ilçe belediyesinden kadına yönelik şiddetle mücadelede ortaklık mesajı: #ŞiddeteKarşıBirlikteyiz

KADIN 25.11.2021 10:00
CHP’li 9 ilçe belediyesinden kadına yönelik şiddetle mücadelede ortaklık mesajı: #ŞiddeteKarşıBirlikteyiz
Abone Ol google-news

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında, İstanbul’un farklı semtlerinden CHP’li 9 ilçe belediyesi #ŞiddeteKarşıBirlikteyiz sloganıyla mücadelede ortaklaşma mesajı verdi. Mesaj billboardlarla sokaklara taşındı ve sosyal medyadan da duyuruldu.

Şişli, Beşiktaş, Sarıyer, Adalar, Avcılar, Ataşehir, Kartal, Esenyurt ve Beylikdüzü belediyeleri 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününde, ortak sloganlarını sosyal medya hesapları ve billboardlardan duyurdu.

#ŞiddeteKarşıBirlikteyiz sloganının kullanıldığı mesajda CHP’li belediyeler, şiddete karşı kadınların yanında ve birlikte olduklarını kamuoyuna da duyuruyor. Kadınların şiddete maruz kaldıklarında başvurabilecekleri ve ücretsiz destek alabilecekleri belediyelere bağlı kadın danışma/dayanışma merkezlerinin iletişim bilgileri için de bir tablo hazırlandı.

chp-li-9-ilce-belediyesinden-kadina-yonelik-siddetle-mucadelede-ortaklik-mesaji-siddetekarsibirlikteyiz-947888-1.

chp-li-9-ilce-belediyesinden-kadina-yonelik-siddetle-mucadelede-ortaklik-mesaji-siddetekarsibirlikteyiz-947889-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun