birgün

6° PARÇALI BULUTLU

CHP'li Açıkel'den aday açıklaması: Gönlümüzden geçen isim Sayın Kılıçdaroğlu'dur

CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel, "13'üncü cumhurbaşkanı Millet İttifakı'nın, Altılı Masa'nın gösterdiği aday olacaktır. Gönlümüzden geçen isim de Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'dur" ifadelerini kullandı.

SİYASET 27.01.2023 17:12
CHP'li Açıkel'den aday açıklaması: Gönlümüzden geçen isim Sayın Kılıçdaroğlu'dur
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel, cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin yaptığı açıklamada 13'üncü cumhurbaşkanının Altılı Masa'nın gösterdiği aday olacağını belirterek, 'gönlünden geçen ismin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu' söyledi.

Açıkel, yazılı açıklamasında, Kılıçdaroğlu'nun, 'devlet tecrübesine sahip Türkiye'nin en önde gelen siyasetçisi' olduğuna inandıklarını belirtti.

Kılıçdaroğlu'nun, Türkiye'deki ön yargıları aşmak için, büyük bir kucaklaşma ve helalleşme siyasetinin mimarı olduğunu savunan Açıkel, CHP kadroları olarak Kılıçdaroğlu'nun, devlet tecrübesi, demokrasi birikimi ve siyasi gayreti itibarıyla Cumhurbaşkanlığına en layık adayların başında geldiğine inandıklarını dile getirdi.

Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel, şunları kaydetti:

"Bu, benim hem kendi kişisel görüşüm hem de partimizde paylaşılan görüşümüzdür. 13'üncü cumhurbaşkanı, Millet İttifakı'nın, Altılı Masa'nın gösterdiği aday olacaktır. Gönlümüzden geçen isim de Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Ama Genel Başkan'ımızın bize ısrarla telkin ettiği şey, Altılı Masa'yı rencide edecek bir beyanda bulunmamamız yönündedir. Millet İttifakı, adayın kim olacağını en yakın süreçte kararlaştıracaktır.

Bize düşen görev, demokratik kararlığımızdan hiçbir şekilde vazgeçmeden, Türkiye'den yana tavır almamızdır. Türkiye Cumhuriyeti'nin yurttaşları, Türkiye'den yana tavrını güçlü bir şekilde ortaya koyacaktır. 'Külliye değil, Türkiye' diyenler kazanacaktır. Biz kazanacağız."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol