CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Erdoğan’ın Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed el Nahyan ile görüşmesine ilişkin, “Recep Tayyip Erdoğan kedi gibi Birleşik Arap Emirlikleri liderinin dizini dibinde çöküverdi. Artık AKP’nin elinde kanlı bir para var. Bu paraya niye ihtiyaç duydular? Çünkü Türkiye’yi yokluk ve yoksulluğa sürüklediler” dedi.

CHP'li Ağbaba'dan BAE eleştirisi: AKP’nin elinde kanlı bir para var

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Ardahan’da, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşik Arap Emirlikleri Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed el Nahyan ile görüşmesini değerlendirdi. “Recep Tayyip Erdoğan kedi gibi Birleşik Arap Emirlikleri liderinin dizini dibinde çöküverdi" diyen Ağbaba "Artık AKP’nin elinde kanlı bir para var" yorumunu yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığındaki CHP Esnaf Masası, CHP Ardahan İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi.

Ağbaba, Ardahan’daki işsizliğe değinerek, “İşsizlik bizim belediyelerin tek başına çözebileceği bir mesele değil. Türkiye’de genç işsizlik yüzde 50’yi bulmuş durumda. Geniş tanımlı işsiz sayımız 10 milyonu aşmış. İşsizlikle beraber bir de yokluk var” dedi.

Ağbaba, Erdoğan’ın Birleşik Arap Emirlikleri Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed el Nahyan ile görüşmesini şöyle değerlendirdi:

“Türkiye bir uçuşa geçmiş. Uçuyor ama yukarı doğru değil. Aşağı doğru uçurumun dibine gelmiş durumdayız. Hepimizin görevi Türkiye’yi bu uçurumdan çıkarmak. Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetiyle Birleşik Arap Emirlikleri’nin lideri Türkiye’ye geldi. Kimdi? 15 Temmuz darbe girişiminin finansörü olarak nitelendirilen bir devlet. Libya ile de karşı karşıya gelmiş, adeta düşman olmuştuk. Libya’da şehit edilen MİT mensubu yurttaşlarımızı da bunların silahlarıyla öldürüldüğünü söylemiştik.

Oynak olan sadece döviz kurları, dolar değil AKP’nin dış politikası. İsrail ile ilgili Mavi Marmara’dan sonra ‘Emri ben mi verdim’ demişti. 15 Temmuz’da ölen 251 yurttaşımıza da ‘Ben mi sokağa çıkın dedim’ derse hiç şaşmayın… 15 Temmuz darbe girişiminin ana aktörü olduğu söylenen ülkeye parasız kalınca Recep Tayyip Erdoğan kedi gibi Birleşik Arap Emiri’nin dizinin dibine çöküverdi.

Daha dün manşet atan, ‘şerefsiz BAE’ diye manşet atan yandaş medya, bugün Birleşik Arap Emirlikleri’nden 10 anlaşma diye manşet atmış durumda. Artık AKP’nin elinde kanlı bir para var. Bu paraya niye ihtiyaç duydular? Çünkü Türkiye’yi yokluk ve yoksulluğa sürüklediler”

“LİDERİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN”

Ağbaba, Türk Lirası'nı değer kaybının nedeni olarak “dış güçler” ve “darbe girişimi” yorumlarına ilişkin de şunları söyledi:

“Dolar yükselmiyor, Türk parası değer kaybediyor. En değersiz günlerini yaşıyor. Recep Tayyip Erdoğan bir para bir ülkenin namusudur diyordu. Savaş ilan edilmiş gibi milletin aklıyla dalga geçiyorlar. Dış güçler varmış, ekonomik darbe girişimi varmış. Ekonomik darbe girişimi varsa faili 19 yıldan beri ülkeyi yöneten insanlardır. Darbe girişimi varsa, girişimin lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır.”

“TÜRK LİRASININ DEĞER KAYBININ FATURASI”

Ağbaba, yurttaşın yoksullaştığına dikkat çekerek, şunları vurguladı:

“Dolar yükseliyor, Türk parası düşüyor da bu pazartesi Ağrı’ya gittiğimizde un 310 liraydı, biraz önce Çıldır’da 400 liraydı. Kaç gün geçmiş? Üç günün sorunda unun fiyatı 310 liradan 400 liraya çıkmış. Yem pazartesi günü 150 liraydı, bugün 200 lira… Keşke dolar sadece yükselse, dolar yükselirken un, yem, un, şeker yükseliyor mu? Yükseliyor. Çıldır’da bir üretici diyor ki ‘Bir inek sattım, bir ton kömür alamadım’ diyor.”

(ANKA)