birgün

18° AÇIK

CHP'li Aydoğan'dan Kanal İstanbul çağrısı: "İtirazların son günü"

TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada yurttaşlara seslenen CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, "İktidar giderayak talan tarihinin en büyüğünü yapmaya çalışıyor. Vatandaşlarımıza buradan çağrımdır: Planlara itirazlarınızın son günü. Hakkınızı kullanın" dedi.

GÜNCEL 16.02.2022 19:12
CHP'li Aydoğan'dan Kanal İstanbul çağrısı: "İtirazların son günü"
Abone Ol google-news

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda; “İktidar giderayak talan tarihinin en büyüğünü yapmaya çalışıyor. Vatandaşlarımıza buradan çağrımdır: Planlara itirazlarınızın son günü. Hakkınızı kullanın” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan TBMM Genel Kurulu’nda; yurttaşları, Kanal İstanbul projesine itiraz etmeye çağırdı.

chp-li-aydogan-dan-kanal-istanbul-cagrisi-itirazlarin-son-gunu-981531-1.
Turan Aydoğan

Aydoğan şunları söyledi:

"İktidar giderayak talan tarihinin en büyüğünü yapmaya çalışıyor. Kendisinin ‘Kanal İstanbul’ dediği, kanalın olmadığı, beton İstanbul projesini hayata geçirmek istiyor. Arnavutköy'den Başakşehir'e; Yeniköy'den Şahintepesi'ne kadar, vatandaşlarımızı mağdur etme pahasına. Vatandaşlarımıza buradan çağrımdır: Lütfen, bugün itirazlarınızın, planlara itirazlarınızın son günü. Hakkınızı kullanın, hakkınızı kullanın ki mal varlığınızla beraber yaşamsal haklarınıza saldıran, bu açlar grubunu birlikte durduralım, birlikte ‘hayır’ diyelim, tekrar tekrar sizleri bugün son günü olan imar planlarınıza itiraza davet ediyorum."

ANKA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun