birgün

20° AÇIK

CHP’li Bakan ile Soylu’nun yardımcısı arasında ‘polis intiharları’ tartışması

CHP’li Murat Bakan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yardımlarından Mehmet Ersoy arasında ‘polis’ intiharları hakkında tartışma çıktı. Murat Bakan’ın “Polisimizin sesini duyuyoruz. Milletin iktidarında polis intiharlarının sebebi olan koşulları ortadan kaldıracağız” paylaşımına Ersoy, ‘istismar alanı’ iddiasıyla yanıt verdi.

SİYASET 08.06.2022 15:24
CHP’li Bakan ile Soylu’nun yardımcısı arasında ‘polis intiharları’ tartışması
Abone Ol google-news

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan ile İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy arasında polis intiharları konusunda sosyal medyada tartışma çıktı.

CHP’li Murat Bakan’ın, polis intiharlarına dikkat çektiği, “Polisimizin sesini duyuyoruz. Milletin iktidarında polis intiharlarının sebebi olan koşulları ortadan kaldıracağız. Ek görev, angarya, mobbing, amir tahakkümü, ağır çalışma koşulları olmayacak” şeklinde dikkat çektiği mesajına Bakan Yardımcısı Ersoy’dan yanıt geldi.

3600 ek göstergenin ‘çıkmasıyla’ muhalefetin yeni bir istismar alanına sarıldığını iddia eden Ersoy, “3600 ek gösterge çıkar çıkmaz hemen başka istismar alanlarına sarıldınız. Merak etmeyin polisimizin her meselesine duyarlıyız. Onların canları pahasına cezaevine gönderdiği teröristlere ortaklarınızla beraber sahip çıkmayın, görevlerini yapmalarını engellemeyin, gölge etmeyin yeter!” ifadelerini kullandı.

Ersoy’un sözlerinin bir yanıt niteliğinde olmadığını vurgulayan CHP’li Bakan, “İçişleri Bakan Yardımcısı... Yine yanıt niteliğinde olmayan bir şeyler demiş. Ve maalesef yine konudan habersiz sanırım. Ya da her şeyin farkında da uyuma numarası yapıyor. Takdir edersiniz ki uyuyanı uyandırabilirsiniz ancak uyuma numarası yapanı uyandırmak mümkün olmuyor” ifadelerini kullandı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol