birgün

2° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 13.08.2021 13:56

CHP'li Baltacı: Dün sel mağdurlarına sahra hastanesi olarak hizmet veren cami, bugün Erdoğan'a hizmet versin diye boşaltıldı

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, selden etkilenen Kastamonu'nun Bozkurt ilçesindeki camiinin, dün sel mağdurlarına sahra hastanesi olarak hizmet verirken bugün bölgeye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gitmesi üzerine boşaltıldığını ileri sürdü

CHP'li Baltacı: Dün sel mağdurlarına sahra hastanesi olarak hizmet veren cami, bugün Erdoğan'a hizmet versin diye boşaltıldı

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, selden etkilenen Kastamonu'nun Bozkurt ilçesindeki camiinin, dün sel mağdurlarına sahra hastanesi olarak hizmet verirken bugün bölgeye AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gitmesi üzerine boşaltıldığını ileri sürdü. Baltacı, "Bugün Erdoğan’a hizmet versin diye boşaltıldı" dedi.

Karadeniz Bölgesi'nde etkili olan sağanak yağış özellikle Bartın, Kastamonu ve Sinop'ta sele neden oldu. Sel, Sinop'un Ayancık ilçesi ile Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde dereleri taşırdı, kent merkezleri sular altında kaldı.

Anka Haber Ajansı'nda yer alan habere göre, CHP Milletvekili Hasan Baltacı, sosyal medya hesabı üzerinden iki fotoğraf paylaştı. Yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Erdoğan bölgeye ziyarete gitmesinin ardından sel mağdurlarının kaldığı hastanenin boşaltıldığını söyledi.

Bozkurt’un ifadeleri şöyle:

"Dün bu camii Bozkurt’taki sel mağdurlarına sahra hastanesi olarak hizmet veriyordu, bugün Erdoğan’a hizmet versin diye boşaltıldı."

Bozkurt’un paylaştığı ilk fotoğrafta yurttaşların camide tedavi gördüğü, ikinci fotoğrafta ise cami çevresinde polisin bariyerlerle güvenlik önlemi aldığı görülüyor.