birgün

16° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 29.07.2020 10:17

CHP'li Barut: Özgürlükler için direnenler kazanacak

TBMM'de kabul edilen sosyal medya yasasına ilişkin açıklama yapan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, yasadaki düzenlemelerin iktidarın eleştirildiği mecraları daraltmaya yönelik olduğunu belirterek, "Özgürlükler için direnenler kazanacak" dedi.

CHP'li Barut: Özgürlükler için direnenler kazanacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, iktidar tarafından TBMM'de kabul edilen sosyal medyayla ilgili yasal düzenlemeye tepki gösterdi. Tek adam rejiminin itiraz eden herkesi ve her şeyi susturmaya çalıştığını anlatan Barut, "Yasadaki düzenlemeler, iktidarın eleştirildiği mecraları daraltmaya yöneliktir ve asla kabul edilemez. Bilmeliler ki özgürlükler için direnenler kazanacak" dedi.

"KİMSE SORGULAMASIN, ELEŞTİRMESİN DİYE UĞRAŞIYORLAR"

TBMM Genel Kurulu'nda söz alan CHP'li Barut, "Tek adam rejimi altındaki ülkemizde, özgürlüklerimiz alınırken farklı düşünen, eleştiren ve muhalefet eden herkes susturulmaya çalışılıyor. Adeta cehenneme çevrilen güzel memleketimizde kimse sorgulamasın, eleştirmesin, iktidara söz söylemesin isteniyor. Bu karanlığa itiraz eden herkes baskılarla, davalarla, cezaevleriyle tehdit edilip içeriye atılıyor. Türkiye özgürlükler sıralamasında sürekli basamak kaybediyor, cezaevleri de gazetecilerle dolu" diye konuştu.

"BİAT ETMİYORUZ" chp-li-barut-ozgurlukler-icin-direnenler-kazanacak-762150-1.

Meclis'te görüşülen sosyal medyayla ilgili yasal düzenlemeyi ve teklif sahiplerini eleştiren Ayhan Barut, şunları kaydetti:

"Bu yasal düzenleme, ülkemizdeki karanlığı daha da derinleştirecek hükümler içeriyor. Bu düzenlemeler, iktidarın eleştirildiği mecraları daraltmaya yöneliktir ve asla kabul edilemez. Tüm medyayı ele geçirip kendilerinin propaganda aygıtına dönüştürenler, bununla yetinmiyor, daha fazlasını istiyor. Şimdi de kimse sesini çıkarmasın, tepki göstermesin, itiraz etmesin, muhalif olmasın diye sosyal medya alanlarını da kuşatıyor. Biliyorlar ki, kendilerine biat etmeyen, baskı, sansür, ceza ve yasaklarla sinmeyen bir toplum var. Ama güçleri yetmeyecek. Çünkü özgürlükler için direnenler kazanacak."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol