birgün

20° AÇIK

CHP'li Barut'tan RTÜK'e: Yeşil alan ranta değil halka açılsın

Adana'da RTÜK'e ait 3 bin 365 metrekarelik arsanın satışa çıkarılmasına tepki gösteren CHP'li Ayhan Barut, "Kentimizin merkezindeki bu yeşil alan ranta değil halka açılsın" çağrısında bulundu.

GÜNEY 02.02.2021 13:14
CHP'li Barut'tan RTÜK'e: Yeşil alan ranta değil halka açılsın
Abone Ol google-news

YAKUP DURMUŞ / ADANA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, kentin en merkezi yerinde Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'na (RTÜK) ait 3 bin 365 metrekarelik arsanın yaklaşık 27 milyon lira bedelle satışa çıkarılmasına tepki gösterdi.

RTÜK, mülkiyetinde bulunan Adana'nın Seyhan İlçesi'ndeki Atatürk Caddesi üzerinde yer alan 3 bin 365 metrekarelik arsasını 'Kapalı teklif usulü' ile yaklaşık 27 milyon lira muhammen bedelle satışa çıkardı.

chp-li-barut-tan-rtuk-e-yesil-alan-ranta-degil-halka-acilsin-836836-1.

İhalesi 9 Mart 2021 tarihinde Ankara'da yapılacak satış, Adana'da büyük tepki topladı.

Kentin en merkezi noktasında bulunan, yeşil alan olarak korunması istenen yerin satış kararının iptali istendi.

RTÜK yönetimine çağrı yapan CHP'li Ayhan Barut, "Kentimizin merkezindeki bu yeşil alan ranta değil halka açılsın. Bu arsayı satmayın, yeşil alan yapılsın" dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun