birgün

25° AZ BULUTLU

GÜNCEL 23.06.2021 20:56

CHP'li Başarır paylaştı: Korkmaz Karaca, Sezgin Baran Korkmaz için çocuklara teşekkür ettiriyor

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikalar Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca'nın çocuklara, hakkında kara para aklama suçlaması olan, firari iş insan Sezgin Baran Korkmaz’a teşekkür ettirdiği bir video ortaya çıktı. Videoyu CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, sosyal medya hesabından paylaştı.

CHP'li Başarır paylaştı: Korkmaz Karaca, Sezgin Baran Korkmaz için çocuklara teşekkür ettiriyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu ve AKP MKYK Üyesi Korkmaz Karaca'nın çocuklara, hakkında kara para aklama suçlaması olan, firari iş insan Sezgin Barıan Korkmaz’a teşekkür ettirdiği bir video paylaştı.

Başarır paylaşımına, "Devlet, okul yapamıyor; kara para aklayan bir şahıs ise okul yapma sözü veriyor. Pislik, Saray’ın içinde!" notunu düştü.

Suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker, sosyal medya hesabından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya seslenerek, "Namusun varsa, Ak Parti yerel yönetimler başkan yardımcısı, ayrıca da cumhurbaşkanlığı ekonomi politika kurulu üyesi Korkmaz Karaca'yı da gözaltına aldırsana" ifadelerini kullanmıştı. Peker, hakkındaki kara para aklama iddiaları nedeniyle Avusturya'da tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz'ın Karaca'ya Audi marka araba hediye ettiğini iddia etmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol