birgün

5° AÇIK

GÜNCEL 23.02.2021 17:51

CHP’li Belediye Başkanı’nın odasında ‘böcek’ bulundu

Denizli'nin Honaz Belediyesi Başkanı CHP'li Yüksel Kepenek, makam odasındaki telefonunun içinde bir dinleme cihazı bulunduğunu açıkladı.

CHP’li Belediye Başkanı’nın odasında ‘böcek’ bulundu

Denizli’nin Honaz ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Yüksel Kepenek’in makam odasındaki iç hat telefonunun ahizesine gizlenmiş bir dinleme cihazı bulundu.

Dinleme cihazına dair açıklamayı, Belediye Başkanı Kepenek yaptı. Kepenek, sosyal medya hesabından cihazın fotoğraflarını paylaşıp “Ahlaksızsınız, acizsiniz, zavallısınız” ifadeleriyle tepki gösterdi.

“Bugün makam odasında yaptırdığımız böcek taramasında iç hat telefonunun içine gizlenmiş dinleme cihazı bulunmuştur” diyen Kepenek, “Bunu yapan zavallılara sesleniyorum. Ben sesimi tüm Honaz’a ve Türkiye’ye duyurdum. Sizin dinlemenizden ayrıca gurur duydum. Umarım iyi bir şeyler öğrenmişsinizdir çünkü buna ihtiyacınız var. Bunlar Fetö’den öğrendiğiniz yöntemler. Bu bize değer katar” ifadelerini kullandı.

Denizli’nin yerel haber sitelerinde yer alan bilgiye göre olay sonrası belediye içinde soruşturma başlatıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol